בלומנטל: מתכוון להמשיך ולנהל את הנמל גם ב-2020

יצחק בלומנטל, מנכ״ל נמל אשדוד בחמש השנים האחרונות, זומן לשימוע לפני פיטורים על ידי הדירקטוריון בעקבות משבר אמון חריף. בלומנטל בתגובה: הזימון לשימוע, בהובלת יו״ר הדירקטוריון, הוא מגמתי, רצוף באי דיוקים והתקבל ממניעים תמוהים


12:14 ,07.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

במכתב ששיגר הדירקטוריון אמש לבלומנטל, הוא נדרש להתייצב לשימוע לפני פיטורים ולהגיב לרשימה ארוכה של ליקויים שהתגלו בעבודת הנמל. הסיבות לשימוע הינם שורה של תקלות חוזרות בעבודת הנמל בשנה החולפת. התקלות נוגעות בהיבטים התפעוליים של הנמל, בעיכובים ברכש ציוד, בחריגה מהוראות המשרד להגנת הגנת הסביבה וכן בסוגיות הנוגעות לממשל תאגידי תקין.

 

התייחסות מנכ״ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל: ״כמנהל החברה הובלתי את נמל אשדוד ב-5 השנים האחרונות לשיאים של תפעול ורווחיות, לצד הכנסת סטנדרטים חדשים של ניהול תקין וניקוי תופעות פסולות שהיו נהוגות בנמל בעבר. בתקופה זו הנמל רשם הישגים פיננסים ותפעוליים שהניבו דיבידנדים והכנסות שיא למדינה.

 

הובלתי לשינוי יסודי בנורמות יחסי העבודה שהיו קיימות בנמל והכנסתי בהם סטנדרטים חדשים. החברה הפסיקה לחלוטין את תופעת הנפוטיזם וקלטה מאות עובדים חדשים במסגרת גיוון תעסוקתי ותוך פתיחת תפקידים, שהיו על טהרת גברים, בפני נשים.

 

הזימון לשימוע שנשלח אליי אמש, בשעת לילה, באופן אישי, ופורסם הבוקר הוא מגמתי ורצוף באי דיוקים. ההחלטה על השימוע, בהובלת יו״ר הדירקטוריון, התקבלה ממניעים תמוהים דווקא בעת הזו. יש לי תשובות מצוינות לכלל הטענות ואני מתכון להמשיך ולנהל את הנמל גם ב-2020״.