"הנהלת נמל אשדוד לא מוכנה לחתום על הסכמי עבודה"

בוועד עובדי נמל אשדוד שוללים את טענות הנהלת החברה, כאילו העובדים פתחו בשיבושי עבודה חמורים, וטוענים שמטרת ההנהלה היא להציג את העובדים כמפירי חוק על מנת לקדם הקמת רציפים חדשים


00:00 ,04.11.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

הנהלת נמל אשדוד מנסה לצייר את העובדים כאילו הם נוקטים בעיצומים, בשעה שאין כאלה, אמר יועץ התקשורת של ועד עובדי נמל אשדוד חיים קוזניץ בהתייחסו לטענת ההנהלה, שהעובדים פתחו אתמול (א') בשיבושי עבודה חמורים.

לאחר שכשלו מאמצי ההנהלה להשיב את השקט לנמל, שלח סמנכ״ל משאבים בחברת הנמל עובדיה כהן פנייה דחופה למחיק תיק עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי בדרישה להתערב מיידית בנעשה בנמל ולהשיב את העובדים לעבודה סדירה, לשון המכתב.

לדברי ההנהלה, נציגי העובדים סירבו לשתף פעולה עם דרישה העולה ממכתבו של מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב, לפיה חל איסור לקלוט לעבודה מועמד באם הוא קרוב משפחה של חבר באחד מוועדי העובדים, אפילו והיה ולא מדובר באותו הסקטור.

במכתבו לאדרי כתב כהן: ״שיבושי העבודה הינם בבחינת עיצומים פראיים, הננקטים בניגוד לדין, כאשר לא יכולה להיות להם כל הצדקה. הנהלת החברה לא נקטה כל פעולה חד צדדית ו/או שינוי בתנאי העבודה ואף לא הציבה כל דרישה".

קוזניץ ציין כי הנהלת חברת נמל אשדוד היא שהפרה, למעשה, את השקט בנמל, לאחר שסירבה לחתום, פעם אחר פעם, על הסכמי עבודה חדשים עם העובדים. "היתה הסכמה בנוגע להסכם", אמר, "אבל ההנהלה שינתה בהסכם סעיפים חד צדדית ומנסה לצייר זאת כאילו העובדים עשו שינויים על דעת עצמם. ההנהלה מושכת את הזמן ולא חותמת על ההסכמים".

בנוסף, אמר קוזניץ שהנהלת החברה רוצה שעובדים קבועים יפרקו את המכוניות מאוניות הגלנוע, דבר שלו מתנגד הוועד, הטוען שכל עוד לא ייחתמו הסכמי עבודה, ייפרקו המכוניות על ידי עובדים שיהיו פנויים באותה השעה, לאו דווקא קבועים.

מטרת הנהלתה החברה, אמר קוזניץ, היא להציג את העובדים כפורעי חוק וכמפירי הסכמים, ואז לפנות לבית הדין לעבודה, בכדי שזה יאסור על העובדים לפתוח בעיצומים ולשבות. זאת במסגרת המאבק על הקמת רציפים חדשים.

בנוגע לטענת ההנהלה, כאילו העובדים מסרבים כביכול לשבת בוועדות קליטה של עובדים חדשים (בנוגע לקליטת סווארים), אמר קוזניץ שבמקרה אחד הודיע נציג הוועד להנהלה על חוסר יכולתו להגיע לישיבה בשל מחלה: "בפירוש, מנהלים נגד העובדים מערכה מלוכלכת. הם מנסים ללכת על הראש של אלון חסן, אבל העובדים תומכים בו תמיכה מלאה".

דובר ההסתדרות יניב לוי: "הדברים מנותקים מהנושא הכללי, המתנהל בבית הדין לעבודה. בנמל אשדוד קיימת אי הסכמה בנוגע לפריקת מכוניות. מדובר בדבר שהיה צריך ויכול להיפטר מזמן".

הנהלת חברת נמל אשדוד הודיעה בתגובה לדברים על כוונתה לפנות לבית הדין לעבודה (ראו ידיעה נפרדת).