הפיתוח ישראלי, היישום ספרדי

שרת התשתיות של ספרד ביקרה בנמל אשדוד והחליטה על הקמת צוותי עבודה ליישום טכנולוגיות אבטחה, כגון שער הכניסה לנמל


00:00 ,26.12.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

ספרד תקים צוותים מקצועיים על מנת ליישם טכנולוגיות מתקדמות וטכנולוגיות אבטחה ישראליות בנמלי ספרד.

על כך הודיעה שרת התשתיות של ספרד אנה פסטור, שביקרה השבוע בנמל אשדוד.

ביקור השרה, שהיה אמור להתקיים לפני כחודש, נדחה בשל מבצע עמוד ענן, והוא המשך לביקורו של שר התחבורה ישראל כץ בספרד.

עם הגיעה לנמל אשדוד ציפתה למשלחת הספרדית הפתעה, בדמות מקהלת הנמל, ששרה מחרוזת שירים בספרדית. יו"ר דירקטוריון חברת הנמל גדעון סיטרמן, שספרדית היא שפת אימו, בחר לברך כך את השרה פסטור במלאת שנה לכהונתה.

במהלך הביקור נתן סיטרמן לפסטור סקירה על היקף פעילות הנמל ועל תרומתו לכלכלה ולמשק הישראלי, כמו גם פרש בפניה את תוכניות הפיתוח המתוכננות של הנמל.

פסטור התרשמה במיוחד מאמצעים הביטחוניים בהם משתמשים בנמל ומהשער החדש שלו. היא ציינה שבכוונתה להקים צוותים מקצועיים בכדי ללמוד אודות השער ואודות יתרונותיו.

שער הנמל החדש כולל מערכת ממוחשבת, הכוללת זיהוי של לוחות רישוי ומספרי מכולה ומערכת לזיהוי הנהג בטכנולוגיה ביומטרית. מאז פתיחתו קוצר זמן שהיית המשאית בנמל ביותר מ-50%.

סיטרמן, "היוזמה של שר התחבורה ישראל כץ לחתום על הסכם שיתוף פעולה עם ספרד הינה מבורכת. ספרד הינה מדינה בעלת יכולות וידע בפיתוח מערכות תחבורה ותשתיות מתקדמות ומודרניות. אני מקווה ששיתוף הפעולה בין חברת הנמל לנמלים בספרד יביא עימו פרויקטים חדשים, שיועילו לחברת הנמל בפרט ולמדינת ישראל בכלל. שיתוף הפעולה צפוי להניב פיתוח משותף של מערכות מתקדמות וקידום פרויקטים אסטרטגיים, שיעמידו את נמל אשדוד בקו אחד עם הנמלים המובילים במזרח התיכון".