חנ״י: מכרז ל-25 דונם בפארק עוגנים באשדוד

חברת נמלי ישראל יוצאת במכרז להשכרה ופיתוח של 25 דונם בפארק עוגנים בצפון העיר אשר נמצא במיקום אסטרטגי בעורף נמל הדרום. הזוכים שיקימו מבני אחסון יקבלו הרשאה לתקופה של 25 שנה במקום 15 שנה


13:01 ,17.05.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמלי ישראל יוצאת השבוע במכרז חדש להשכרה ופיתוח של כ-25 דונמים בפארק התעשייה עוגנים המתפתח בצפון העיר אשדוד. מדובר על שטח הנמצא במיקום אסטרטגי – בעורף נמל הדרום ובקרבה לנמל אשדוד, וכן בסמוך לצירי תחבורה ראשיים במרכז הארץ,  בקרבת מחלף אשדוד צפון החדש, כביש 4 וכביש הרצל ג׳ שעתיד להיפתח ולהתחבר ישירות לנמלים ולאזורי התעשייה של העיר.

 

הזוכים שיקימו מבני אחסון כמפורט בחוזה, יקבלו הרשאה מוארכת לשימוש בשטחים לתקופה של כ-25 שנים במקום 15 שנה. חברת נמלי ישראל תקצה את המגרשים בהליך של מכרז על דמי ההרשאה השנתיים, כשמחיר המינימום עומד על 70 שקל למ״ר לשנה. ההתקשרות עם היזמים בדרך זו מאפשרת להם להשקיע בליבת הפעילות העסקית, במקום ברכש המקרקעין, ובפיתוח המגרשים בהתאם לצרכים ולתכנון העסקי של כל חברה וחברה. 

 

עו״ד ענת ברק גילת, סמנכ״ל מקרקעין וניהול נכסים בחברת נמלי ישראל: ״פארק עוגנים יהווה להערכתנו את ׳הדבר החם הבא׳ בתחום הסחר הנמלי, וזאת בעידודה וקידומה של עיריית אשדוד שעמלה על פיתוח האזור כולו והפיכתו לפארק מודרני ואטרקטיבי. את פארק עוגנים מתוכנן לחבר בתוך מספר שנים, למחלף חדש שיוקם בכביש 4, מחלף ׳אשדוד צפון׳, באמצעות כביש חדש, אשר יקצר את הגישה לנמלי אשדוד והדרום. זאת, במסגרת מיזם תחבורתי עתיר השקעה שיצא לדרך השנה במימון משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, ומתבצע במשולב על ידי שתי חברות התשתית הלאומית הגדולות- חברת נמלי ישראל, וחברת נתיבי ישראל״.