כתבי אישום נגד אלון חסן ושוקי סגיס: ניצלו את מעמדם בנמל אשדוד לקבלת טובות הנאה במירמה

היו"ר לשעבר של ועד עובדי הנמל והמנכ"ל לשעבר מואשמים כי בין השנים 2010-2013 הם אפשרו לחברת דנה לוגיסטיקה, בה עבדו בני משפחתו ומקורביו של חסן, לפעול בנמל לטובתם האישית והכספית


14:30 ,27.03.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

הבוקר (א') הגישה פרקליטות מחוז דרום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום נגד שישה נאשמים בפרשת השחיתות בנמל אשדוד, ביניהם יו"ר ועד העובדים לשעבר אלון חסן ומנכ"ל הנמל לשעבר שוקי סגיס, שסעיף האישום נגד הם קבלת שוחד.

 

על פי כתב האישום, חסן מואשם בעבירות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מירמה והפרת אמונים של עובד ציבור ובתאגיד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, מירמה והפרת אמונים של עובד ציבור, הלבנת הון ועבירות מס. סגיס מואשם בעבירות של מירמה והפרת אמונים של עובד ציבור ובתאגיד וקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות.

 

על פי כתב האישום, ניצלו חסן וסגיס את מעמדם בנמל להפקת טובות הנאה בהיקף של מיליוני שקלים בשנים 2013-2010, על ידי שאפשרו לחברת דנה לוגיסטיקה, בה עבדו בני משפחתו ומקורביו של חסן, לפעול בתוך הנמל למען תועלתם הכספית האישית של חסן ומקורביו.

 

עוד נטען, כי חסן וסגיס פעלו בניגוד עניינים לתפקידם הציבורי ובדרכי מרמה, כדי שדנה לוגיסטיקה תקבל חוזים ועבודות מלקוחות מובילים בנמל, על ידי הצגת חברת דנה לוגיסטיקה כגורם ששכירת שירותיו הכרחית לפתרון בעיותיהם של לקוחות הנמל מול הנמל וועד העובדים, התקשרויות שהזרימו לקופתה של חברת דנה לוגיסטיקה עשרות מיליוני שקלים, שחלקם הועבר, על פי כתב האישום, כשוחד לחסן באמצעות עסקיו הפרטיים.

 

לכתב האישום צורפה בקשת חילוט נגד חלק מנכסיו של חסן, הכוללת בית באשדוד, קרקע באזור גן יבנה, שתי דירות במלון בטיילת באשדוד, ג'יפ אאודי ורכב מסוג מרצדס.

 

הנאשמים הנוספים בפרשה: דוד חסן, נגדו הוגש כתב אישום בגין קשירת קשר לביצוע לביצוע פשע, (שוחד והלבנת הון), קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, סחיטה באיומים, זיוף, הלבנת הון ועבירות מס; אורי בלטר, יניב בלטר וחברת דנה לוגיסטיקה הגיעו להסדר טיעון עם הפרקליטות, לפיו הם יורשעו בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע (שוחד), קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, ומירמה והפרת אמונים. בנוסף, יניב בלטר וחברת דנה לוגיסטיקה יורשעו גם בהלבנת הון ועבירות מס.

 

בהסדר הטיעון, שעדיין כפוף לאישור בית המשפט, הוסכם כי יניב בלטר ירצה מאסר בפועל של שנה וחצי, מאסר על תנאי, יחולט לו רכוש בשווי 2.9 מיליון שקל, והוא ישלם קנס של 600 אלף שקל; אורי בלטר ירצה שישה חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי וישלם קנס בסך 500 אלף שקל; חברת דנה לוגיסטיקה תשלם קנס של 100 אלף שקל ויחולט לה רכוש בשווי 600 אלף שקל.