ממלא מקום של הממלא מקום

חודשיים לאחר שנכנס לתפקידו הודיע ממלא מקום מנכ"ל חברת נמל אשדוד יוסי בסן על יציאתו לגמלאות. הצעד בעוד מנהל רשות החברות הממשלתיות אסר על דירקטוריון החברה לקיים ועדת איתור למציאת מנכ"ל


13:26 ,12.01.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

בעוד מנהל רשות החברות הממשלתיות אוסר על דירקטוריון חברת נמל אשדוד לקיים הליך של ועדת איתור למציאת מנכ"ל קבוע, הודיע ממלא מקום מנכ"ל הנמל יוסי בסן על יציאתו לגמלאות, חודשיים בלבד לאחר שמונה לתפקיד. בסן יסיים את עבודתו בנמל אשדוד בסוף חודש ינואר.

 

בסן, סמנכ"ל הנדסה ולוגיסטיקה בנמל, החליף בתפקיד את מנכ"ל חברת הנמל שוקי סגיס, שעזב את המשרה בחודש נובמבר 2013, לאחר שמונה שנים בתפקיד.

 

לדברי בסן, מדובר בצעד מתוכנן מראש, שהיה ידוע וקיבל את אישור הדירקטוריון. "הכל היה מתוכנן וידוע מראש", אמר היום (א'), "רציתי ללכת ללמוד. סמסטר אחד הפסדתי, אמרתי שאת הסמסטר השני אני לא מפסיד".

 

האם הדירקטוריון ידע על כוונתך למלא את התפקיד מראש לפרק זמן קצר וקצוב?

"הדירקטוריון ידע ואישר לי למלא את התפקיד עד 31 בדצמבר. לאחר מכן אושרה לי הארכת הכהונה בעוד חודש".

 

יצוין שבמהלך כהונתו הקצרה, ידע בסן עימותים לרוב עם עובדי הנמל בראשות יו"ר הוועד אלון חסן. בחודש נובמבר השבית הוועד את העמסת מכוניות על מובילים ובכך סתם את הנמל וגרם למעבר של מספר אוניות גלנוע לנמל חיפה.

 

בחודש דצמבר עצרה ההנהלה העבודה ברציפי המכולות, על רקע דרישתה שהעובדים ילבשו אפודי מגן בכל זמן, דבר שלו התנגדו העובדים.

 

בסוף החודש זימנה הנהלת הנמל את חסון לבירור משמעתי, בטענה שהוא תקף מילולית את סמנכ"ל קשרי לקוחות אלי בר יוסף. חסן לא הגיע לבירור, ואף אמר שאין בכוונתו להתייצב. הנושא נסגר בהתנצלות של חסן ובחזרת ההנהלה מכוונתה להעמידו לדין.

 

הוואקום בהנהלת נמל אשדוד בא בשעה, שמנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב מנהל מאבק להדחתם של יו"ר הדירקטוריון גדעון סיטרמן ושני דירקטורים, שרית בובליל ואריה ברדוגו. יוגב שלח לשלושה מכתבי זימון לשימוע של לפני פיטורים ובשלב מאוחר יותר דרש מהם לעצור את ועד האיתור למציאת מנכ"ל קבוע.

 

בתגובה תקף שר התחבורה ישראל כץ, שהשלושה הם מינוי שלו, את יוגב, ואף טען שלא יקום ולא יהיה.

 

בכדי להימנע מהדחה פנה סיטרמן למבקר המדינה וביקש ממנו לקבל הגנה של עובד ציבור החושף שחיתויות.

 

בזמן זה לא ידוע אם ומתי ימונה ממלא מקום חדש לבסן.

 

מנמל אשדוד לא נמסרה תגובה לדברים.