נמל אשדוד: החל הליך שדרוג מנופי הגשר

במסגרת עבודות השדרוג יוגבה מנוף הגשר הקיים ב-9 מטרים וזרועו תוארך בכ-5.5 מטרים. לאחר עבודת השדרוג יוכלו המנופים לטפל בפריקה וטעינה של אניות ענק בנפח 14,000 TEU


12:29 ,28.09.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

בחברת נמל אשדוד מעדכנים שהחל תהליך השדרוג של מנוף הגשר הראשון מתוך שני מנופי גשר המצויים ברציף 23.

 

מחברת נמל אשדוד נמסר כי הליך שדרוג יכלול הגבהה של 9 מטרים למנוף, כך שגובה ההרמה יגיע ל-44 מטרים מהקרקע, והארכת זרוע המנוף בכ-5.5 מטרים כך שאורך הזרוע יגיע ל-60.5 מטרים. בסיום התהליך המנוף יוכשר להעניק שירות לאניות הענק הנושאות 14,000 TEU ומסודרות ברוחב של 21 שורות, וכן שירות לגובה של 9 מכולות HQ על סיפון האנייה או לחילופין 10 מכולות RG.

 

מנכ"ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל מסר כי: "אנו פועלים בהתאם לתוכנית האסטרטגית של החברה שעיקרה היערכות לסביבה התחרותית בה נמצאת החברה ומתן מענה לאתגר שהוצב בפניה על ידי ממשלת ישראל בעת ההחלטה על הרפורמה בנמלים, הקמתם של נמלים חדשים אשר יגדילו את התחרות בתחום המכולות וכן על מנת לתת מענה לצרכי חברות הספנות הבינ"ל שהחלו בהפעלת קו של אוניות ענק לנמל אשדוד. 

 

ההשקעות הללו נדרשות על מנת לאפשר את הגעת קווי השירות הבינלאומי לצרכי היבואנים והיצואנים הישראלי הפועלים בשירות מול המזרח הרחוק. מיד עם סיום העבודות על המנוף, כפי שאנו צופים בסוף חודש אוקטובר, תתחיל החברה בהגבהת המנוף השני״.