נמל אשדוד: רק הוועד משבץ וההנהלה עותרת

הנהלת נמל אשדוד עתרה אמש לבית הדין לעבודה בבאר שבע בדרישה להורות להסתדרות ולוועד עובדי הציוד המכני להפסיק את שיבושי העבודה ברישום העובדים לעבודה, לאחר שהוועד הכריז כי העובדים ישובצו לעבודה בשעות נוספות רק באמצעות הוועד


10:25 ,16.11.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

הנהלת נמל אשדוד, עתרה אמש לבית הדין לעבודה בבאר שבע בבקשה לתת צו מניעה המורה להסתדרות ולוועד עובדי הציוד המכני לבטל כל הוראה ארגונית שניתנה לשביתה ו/או עיצומים ו/או שיבושים בנמל אשדוד וכן צו המורה  לגרום לקיום שקט תעשייתי מוחלט ועבודה מלאה ותקינה כולל שיתוף פעולה מלא של עובדי הציוד המכני עם סדרני העבודה כולל הענות לפניותיהם של סדרני העבודה בנושא שיבוץ לעבודה בשעות הנוספות.

 

עניינה של בקשה זו בניסיון נוסף של נציגות העובדים להשתלט באמצעים כוחניים ובריוניים על ניהולו של נמל אשדוד, תוך שהיא עושה בנמל  כבתוך שלה, מצפצפת על סדרי העבודה, נהלי העבודה והסכמי העבודה, ומנסה לגרום לכאוס במקום העבודה כדי להשיג מטרות זרות העומדות בניגוד לדין.

 

במסגרת זו הורה ועד עובדי הציוד המכני במחלקת התפעול לעובדי הציוד המכני  להפסיק לשתף פעולה ברישום לעבודה בשעות נוספות עם סדרני העבודה האחראים על סידור העבודה ורישום העובדים המתייצבים לעבודה. זאת, באופן פראי, ללא הצדקה, ללא הודעה כדין וללא עילה לגיטימית לקיום עיצומים.

 

כפועל יוצא של הוראה זו חדלו מפעילי הציוד המכני במחלקת התפעול להרשם לעבודה בשעות נוספות אצל סדרני העבודה וכל הרישום מתבצע אך ורק דרך ועד העובדים באופן מעוות ומקולקל, תוך שההנהלה מאבדת שליטה על סידור העבודה בשעות נוספות בנמל. בכך מחבלת נציגות העובדים בעבודתם של סדרני העבודה ומנסה להוציא מידי ההנהלה את השליטה על סידור העבודה ושיבוצי העובדים למשמרות.

 

הנהלת נמל אשדוד, מציינת בעתירתה שהוגשה באמצעות עו"ד ינקי מילשקביץ: ״אכן, לנגד עינינו עולים ושבים מחזות נפסדים מן העבר, בהם התבלבלו היוצרות לנציגות העובדים והיא סבורה שהיא מנהלת את נמל אשדוד. הנסיון הכוחני והנפסד לנהל את הנמל, באמצעות השתלטות על סידור העבודה וגרימת אנדרלמוסיה בנמל, הוא נסיון בלתי חוקי ופראי, ובית הדין הנכבד יתבקש לעצור אותו בדחיפות.

יודגש כי בעניין זה כבר ניתן צו מניעה זמני על ידי בית נכבד זה בתיק ס"ק 20442-09-15 (מותב בראשות כב' השופט צ. פרנקל) ביום 10.9.2015, ברם תיק זה "נסגר" ברישומי בית הדין, ועל כן מוגשת בקשה זאת למען הזהירות״.

 

יצוין כי הבקשה נוגעת לכל עובדי הציוד המכני במחלקת תפעול במבקשת (סך הכל כ-430 עובדים). עובדים אלה אחראים על כל הפעלת הציוד המכני ברציפי נמל אשדוד (מנופים, מלגזנים, גוררים וכו') לצורך פריקתן וטעינתן של האוניות הפוקדות את הנמל.