עובדי נמל אשדוד חזרו לעבודה סדירה

לאחר שהנהלת הנמל ושר התחבורה החליטו על השעיית יו"ר הוועד אבינעם שושן, ולאחר צו בית דין שהורה על כך, הורה שושן לעובדים לחזור לעבודה מלאה


12:19 ,09.07.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

אבינועם שושן יושב ראש ועד עובדי הנמל החליט להחזיר את עובדי הנמל לעבודה מלאה, וזאת למרות שהנהלת הנמל הכריזה על השעייתו מעבודה לאחר שנטשו אתמול את מקום העבודה חזרו עובדי נמל אשדוד לעבודה מלאה.

 

בהודעה שהוציא ועד העובדים נמסר כי "בשל המצב הביטחוני וצרכי המדינה והמשק, ובנוסף לכך שבשעות האחרונות חלה האטה בכמות ירי הטילים לכיוון העיר אשדוד, החליט יו"ר הוועד אבינעם שושן שעובדי הנמל יחזור לעבודה מלאה. זאת למרות שהנהלת הנמל החליטה אתמול על השעייתו מעבודה.

 

"זה לא הזמן למשחקי כוח ולמאבקי אגו על גבם של תושבי מדינת ישראל. החלטתי לדחות את העניין הפרטי שלי, כי טובת המשק וביטחון חיי העובדים עומד בראש מעיניי ולכן הוריתי להם לחזור לעבודה במהירות".

 

הנהלת הנמל, ביחד עם שר התחבורה, קיבלה אתמול (ג') "בצעד חסר אחריות, תוך ניצול ציני של המצב הביטחוני המתוח", דברי הודעת העובדים, להשעות את שושן בשל החלטתו להפסיק את העבודה בצהרים, לאור כמות הטילים הגדולה שנורתה על אשדוד.

 

בתגובה מסרה ההסתדרות: "ההסתדרות הורתה לוועד העובדים בנמל אשדוד לחזור לעבודה מלאה וסדירה, תוך גילוי אחריות לחשיבותו של הנמל בשעה ביטחונית קשה שפוקדת את תושבי הדרום. ההסתדרות קוראת להנהלת הנמל להתחשב ולהפגין סולידריות עם העובדים שמסכנים את עצמם תחת מטחי הטילים ולדאוג להגנה ואמצעי בטיחות מקסימליים להבטחת ביטחונם ובטיחותם של העובדים".

 

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהתסדרות אבי אדרי הורה לוועד העובדים בנמל אשדוד ולצוות פינוי חומרים מסוכנים, שיעבדו ויפעלו ללא קשר לאירועים המתרחשים בנמל.

 

מנמל אשדוד נמסר בתגובה: "אנחנו מפעל חיוני ופועלים על פי הנחיות פיקוד העורף והגורמים המוסמכים האמונים על ביטחון המדינה".