עובדי נמל אשדוד נגד בלומנטל: מלחמה חזיתית

יו"ר ועד עובדי התפעול אבינועם שושן ויו"ר ועד עובדי ציוד מכאני מנחם גבאי למנכ"ל בפועל: "אתה מבזבז את רוב זמנך על מניפולציות אישיות, נקמות ומאבקי כוח חסרי תוחלת"


11:32 ,11.02.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

ועדי העובדים בנמל אשדוד יוצאים חזיתית נגד מנכ"ל הנמל בפועל יצחק בלומנטל.

 

בתגובה למכתב ששלח בתחילת השבוע יו"ר ועד עובדי התפעול אבינועם שושן למנהל ראשות החברות הממשלתיות אורי יוגב, בו קרא שושן ליוגב לבחון מחדש את כשירות העסקתו של יצחק בלומנטל כמנכ"ל בפועל של נמל אשדוד, מגיב בלומנטל במכתב משלו, שנשלח לשושן וליו"ר ועד עובדי ציוד מכאני מנחם גבאי.

 

 

במכתבו מאשים בלומנטל את שושן בהתעלמות ממנו ומניסיונו לקיים הידברות, וקורא לעובדים לשוב לדרך המשא ומתן על מנת לפתור דברים השנויים במחלוקת. בתגובה מאשימים שושן וגבאי את בלומנטל באי אמירת אמת, בכך שהוא מנסה להרוס, לדבריהם, את העבודה המאורגנת ומבטיחים "ניאבק בך בכל כוחנו".

 

"הצטערתי למקרא את מכתבכם, המבטא מגמה שלילית ופסולה ביחסי העבודה מצד נציגות העובדים,  על בסיס טענות שאין בינן לבין המציאות דבר וחצי דבר", פתח בלומנטל את מכתב התשובה.

 

הוא ממשיך ומפרט, כי סבר ש יחסי העבודה בחברת הנמל עלו על דרך המלך בעקבות דיון שהתקיים בבית הדין לעבודה, שבעקבותיו קיים בלומנטל שורה של מפגשים עם הוועדים, בו הוסכם, לטענתו,  שאת כל חילוקי הדעות שהתעוררו ויתעוררו בעתיד ינסו הצדדים לפתור בכוחות משותפים.

 

ברוח זו, כתב בלומנטל, הוא הסכים להמתין עם ביצוע של שורת צעדים, ובכללם חתימתו של שושן על מסמך למניעת ניגוד העניינים, בכדי "להשרות אווירה טובה ופוריה בדיונים".


"לצערי", כתב בלומנטל, "חל שינוי קיצוני בהתנהגות נציגי העובדים בסמוך מאוד לאחר החלטת הנהלת החברה לזמן לשימוע את אלון חסן  לאור הכוונה להשעותו מהעבודה. מאותו רגע ואילך שושן מפגין עויינות קשה כלפי ההנהלה וכלפי במיוחד, ולמעשה ניתק מגע".

 

בלומנטל מוסיף ומטיח בשושן, כי "על רקע התפנית השלילית והחד צדדית בהתנהגותכם כלפי ההנהלה, המושתתת על שיקולים זרים ואישיים, חזרתם להטיח האשמות סרק בהנהלה, כאילו היא נוקטת בצעדים חד צדדיים ומפרה את הסכמי העבודה. לא היו דברים מעולם".

 

בסיום מכתבו כותב בלומנטל לעובדי לחזור לדרך של שיתוף פעולה, הידברות והימנעות מאיומים ומהאשמות סרק, לחדול לערב שיקולים זרים ולקיים את עקרונות השיח.

 

בתגובה ענו שושן וגבאי לבלומנטל וכתבו כי לצערם, הוא ממשיך, כמנהגו, לדבריהם, "להטות את העובדות ולכתוב חצי אמיתות ולהתהדר בנוצות של הלוחם ללא חת בעובדים".

 

השניים מבהירים היטב למנכ"ל בפועל של הנמל כי "לא נשתף פעולה עם הניסיון העלוב שלך להסיט את האש מהמחדלים שאתה אחראי להם ומהמינויים השערורייתיים שעשית בנמל".

 

שושן וגבאי חוזרים ליו"ר ועד העובדים לשעבר חסן ומציינים כי "קל מאוד להאשים בכל דבר את אלון חסן ולטעון שהוא הגורם להתנהגות העובדים. כדי להציב דברים על דיוקם, אנו מבקשים להזכיר לך שכף רגלו של חסן לא דרכה בנמל חודשים רבים, ואילו התנהגותך המחפירה ומחדליך מתבצעים בנמל מדי יום ביומו". 

 

שושן וגבאי מאשימים את בלומנטל כי "מכתבך אלינו רצוף באי דיוקים ובחלק מהדברים אתה אף משקר במצח נחושה. במקום לקדם את הנמל, להביא עבודות נוספות ולשפר את התוצאות העסקיות, אתה מבזבז את רוב זמנך על מניפולציות אישיות, נקמות ומאבקי כוח חסרי תוחלת ושלא מן העניין.

 

"בשבילנו, עובדי הנמל, הנמל הוא הבית ונעשה הכל כדי לשמור עליו. אתה, לעומת זאת, מוכן להקריב ולהרוס את מקור פרנסתנו וגאוותנו, כדי לשבור את העבודה המאורגנת ועל מנת לרצות את רצונם של אלה שמינו אותך לתפקיד. לא נאפשר לך לעשות זאת וניאבק בך בכל כוחנו".