נמל ביירות: 12 מתוך 16 המנופים עדיין שמישים

לדברי שר הכלכלה בממשלת המעבר הלבנונית נמל ביירות פתוח לקבלת אניות מכולה והוא מסוגל לפרוק מטענים במסוף המכולות שנפגע בצורה קלה. השר התייחס לכמות הקמח בלבנון וציין כי היא מספיקה כעת לארבעה חודשים


09:57 ,13.08.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

 

שר הכלכלה הלבנוני בממשלת המעבר, ראול נעמה, הצהיר ביום רביעי כי בנמל הים של ביירות ישנם 12 מנופים שמישים מתוך 16 בסך הכל. לדבריו, הנמל פתוח, הוא יכול לקבל אניות מכולה ולפרוק את הסחורות כך שסוחרים יוכלו לקבל אותן.

 

נעמה ציין כי הצריכה החודשית של קמח בלבנון מסתכמת ב-35 אלף טון. באשר למלאי הקמח של הטחנות בלבנון, הוא גילה כי הוא עומד על 32 אלף טונות בנוסף ל-110 אלף טון שהגיעו או יגיעו במהלך השבועיים הקרובים. כמויות אלה יספיקו לארבעה חודשים.

 

השר הלבנוני אמר עוד כי תכנית המזון העולמית של האו״ם תספק 17,000 טון קמח, שיופץ לאזורים השונים במדינה, והדגיש כי ״אין משבר לחם״. יוזכר כי הפיצוץ בנמל בשבוע שעבר הרס לחלוטין את ממגורות התבואה בנמל ביירות, שהיו בעלות קיבולת של 120,000 טון - מלאי חיטה אסטרטגי לתקופה של שלושה חודשים.

 

בינתיים, נמסר על ידי הנהלת נמל הים של צידון בדרום לבנון, כי ביום שלישי צוותי הנמל החלו לפרוק שתי אניות עמוסות חיטה. לפי ההודעה, שתי הספינות הובילו 11,500 טון חיטה, לאחר שנכנסו למתחם החדש של נמל צידון.