הישג בינלאומי לנמל חיפה עם זכייה ב״אוסקר של נמלי הים״

נמל חיפה זכה בפעם השנייה בפרס NAVIS, בקטגוריה היוקרתית Customer and Community Impact במסגרת התחרות היוקרתית בעולם בתחום נמלי הים. נמל חיפה זכה בפרס ביחד עם טרמינל של DP WORLD


15:12 ,28.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

נמל חיפה זכה אמש בפעם השנייה בארבע שנים בתחרות נמלי הים העולמית (NAVIS WORLD AWARDS), שזכתה לכינוי ״האוסקר של הנמלים״, לאור העובדה שבתחרות מתמודדים כ-300 הטרמינלים הגדולים והמובילים בעולם, בשורה של קטגוריות. 

 

האירוע נערך אחת לשנה בסן פרנסיסקו ומופק על ידי ענקית הטכנולוגיה הימית - NAVIS. הזכייה של נמל חיפה, כמו לפני ארבע שנים, הינה בקטגוריית ״תרומה לקהילת הים וללקוחות״, והיא זכתה בפרס בצוותא עם טרמינל של ענקית הטרמינלים מדובאי, חברת DP WORLD. 

 

כמדי שנה, גם בתחרות שהתקיימה הלילה הזוכים השונים הם נמלי ענק בעולם, השייכים לחברות כמו APM של חברת מארסק, DP WORLD מדובאי שמפעילה טרמינלים בכל העולם, ונמלי טאייג׳ין וצ׳ינגדאו הסיניים. והשנה כאמור, בפעם השנייה בארבע שנים, נמל חיפה ניצב בשורה אחת עם הנמלים המובילים בעולם.

 

זו תעודת כבוד ליכולות שלנו, ליצירתיות שלנו, ולרצון שלנו לשפר את עצמנו עבור הלקוחות שלנו

אשל ארמוני, יו״ר דירקטוריון חברת נמל חיפה

 

 

נמל חיפה זכה בפרס בקטגוריה היוקרתית Customer and Community Impact – כלומר תרומתו של הנמל לקהילת הים וללקוחותיו. נמל חיפה נמצא בשיפור מתמיד כל העת, ומציג תפוקות גבוהות המציבות אותו גבוה ברמה העולמית, אולם הפרסים בתחרות האוסקר הזו ניתנים על הישגים יוצאי דופן ופיתוחים טכנולוגיים יחודיים ברמה העולמית.

 

בנימוקי וועדת הפרס השנה, נכתב כי הפרס ניתן לנמל חיפה על פיתוח והתאמת מערכת ניהול המסופים (TOS) הממוחשבת שלו, לעבודה מלאה עם מטען כללי, הן עבור הפעילות בקו המים ובשטחי האחסנה, והן עבור הפעילות בשער המטענים החדש של הנמל. באופן זה, לדעת וועדת הפרס, נמל חיפה הזניק טכנולוגית את תחום פעילות המטען הכללי עבור כלל לקוחות ענף זה, תוך הובלתם לשימוש דיגיטלי וללא נייר של כלל הפעילות ולהגברת היעילות בעבודה. פעולתו זו של הנמל מציבה אותו כמוביל טכנולוגי של קהילת הים כולה שעובדת או פוקדת את ישראל.

 

עוד הוכחה למצויינות של הנמל ולמחוייבות שלו ללקוחות, שמצטרפת גם לממצאי ארגון ה-OECD שדירג את נמל חיפה כנמל הרביעי ביעילותו בעולם

מנדי זלצמן, מנכ״ל חברת נמל חיפה

 

את הפרס מטעם נמל חיפה קיבל אורי רגב, מי שהיה עד לפני מספר חודשים ראש אגף מיחשוב הנמל.  

 

אשל ארמוני, יו״ר דירקטוריון חברת נמל חיפה הגיב לזכייה ואמר: ״זו תעודת כבוד ליכולות שלנו, ליצירתיות שלנו, ולרצון שלנו לשפר את עצמנו עבור הלקוחות שלנו, ואני מודה לעובדים, להנהלה ולמנכ״ל מנדי זלצמן על ההישג הגדול. עם כניסתי לתפקיד הצהרתי כי חדשנות היא תנאי הכרחי להצלחתנו בהווה ובעתיד. ואכן, בכל תחום בפעילות שלנו אנחנו רואים שנמל חיפה הוא מוביל טכנולוגי, וכפי שהפרס הזה מוכיח, ההובלה היא ברמה העולמית הגבוהה ביותר. נמשיך לפעול בדרך הזו בוודאי לנוכח התחרות הצפויה לנו בשנים הבאות״.

 

מנדי זלצמן מנכ״ל חברת נמל חיפה, ציין כי ״מדובר בעוד הוכחה למצויינות של הנמל ולמחוייבות שלו ללקוחות, שמצטרפת גם לממצאי ארגון ה-OECD שדירג את נמל חיפה כנמל הרביעי ביעילותו בעולם. זו הפעם השנייה בארבע שנים שאנחנו ניצבים על במת המנצחים ב׳אוסקר הנמלים׳, נמל ישראלי גאה, בין ענקי הטרמינלים בעולם. נמל ישראלי שמשנע כמיליון וחצי מכולות בשנה, מול ענקים שמשנעים עשרות מיליוני מכולות בשנה״.