חיפה: אושרה רשות ערעור על תכנית נמל המפרץ

מתנגדים לתכנית יגישו לוועדת הערר של המועצה הארצית לתכנון ובנייה ערר על החלטת הוועדה המחוזית לאשר את התוכנית המפורטת לבניית נמל המפרץ. זאת ״ לנוכח הרגישות הציבורית שעוררה התוכנית וההד הציבורי של הדיון בה״


12:34 ,27.01.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

יו״ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, איתמר בן דוד, אישר היום לשלושה מתנגדים לתוכנית בהם זאב סילס, חבר מועצת העיר חיפה לשעבר, חנה קופרמן, יו״ר הפורום הישראלי לשמירה על החופים ואלה נווה, נציגת ״קבוצת אמהות ואבות מצילים את חיפה והקריות״ להגיש לוועדת הערר של המועצה הארצית לתכנון ובנייה ערר על החלטת הוועדה המחוזית לאשר את התוכנית המפורטת לבניית נמל המפרץ.

 

בתשובה שהעביר אל השלושה כתב בן דוד: ״לנוכח הרגישות הציבורית שעוררה התוכנית וההד הציבורי של הדיון בה, ניתנת רשות ערעור על החלטת ועדת המשנה של הוועדה המחוזית לאשר את התוכנית. אין בהחלטתי משום קבלת טענה מטענות המבקשים ביחס לתוכנית ולהחלטת ועדת המשנה, וממילא טענות הצדדים שמורות להן״.

 

בן דוד אישר את הבקשות לערער על ההחלטה למרות שלטענתו ״החלטת ועדת המשנה היא נכונה, ראויה ומקיפה, מאזנת בין השיקולים התכנוניים הנדרשים ויש בה מענה לכלל טענות המתנגדים״. יו״ר הוועדה המחוזית הוסיף בתשובתו לשלושת המתנגדים לתוכנית כי החלטתו לאשר את בקשת רשות הערעור ״ניתנה גם בשים לב לערר המוגש על ידי עיריית חיפה״.

 

נמל המפרץ נמצא בשלבי בנייה מתקדמים בהסתמך על תכנית לייבוש שטחי ים שאושרה בפברואר 2014, אך לא ניתן יהיה להפעילו ללא אישור התוכנית המפורטת, הקובעת את השימושים המדויקים בנמל.