יו"ר דירקטוריון נמל חיפה הודיע על התפטרותו

אבריאל בר יוסף, המכהן במקביל גם במשנה לראש המועצה לביטחון לאומי, נכנס לתפקיד רק לפני שישה חודשים. הרקע להחלטה הוא רצונו לשמש כיו"ר פעיל


00:00 ,22.08.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

יו"ר דירקטוריון נמל חיפה אבריאל בר יוסף הודיע אתמול (ג') על החלטתו לפרוש מתפקידו וכן מחברותו בדירקטוריון החברה.

בר יוסף הודיע על עזיבתו במכתב לחברי הדירקטוריון ושרי האוצר והתחבורה.

בהודעתו מסר בר יוסף: "מתוך אחריות אישית וציבורית, איני רואה אפשרות למימוש תפקידי כיו"ר הדירקטוריון, בנוסף על תפקידי כמשנה לראש המועצה לביטחון לאומי (מל"ל). חברת נמל חיפה הינה חברה מרכזית במשק הישראלי. ככזו, היא חייבת יו"ר פעיל במשרה מלאה, שכל עיסוקו יהיה בחברה ובקידומה".

בר יוסף נכנס לתפקידו כיו"ר הדירקטוריון בחודש ינואר השנה. ארבעה חודשים קודם לכך הוא מונה כדירקטור בחברת הנמל. לאחר בחירת הדירקטוריון עברה ההחלטה את אישור שרי התחבורה והאוצר.

בר יוסף שרת 25 שנה בצה"ל והשתחרר בדרגת תת אלוף, כשבתפקידו האחרון הוא היה ראש המערך הטכנו-לוגיסטי של חיל הים.

ל"PORT2PORT" נודע שכוונתו של בר יוסף מראש היתה לכהן כיו"ר פעיל במשרה מלאה ולא לכהן במשרה חלקית. אי לכך, הוא ביקש את אישור הדירקטוריון לכך, אולם לא קיבל.

יצוין כי גם בחברה ממשלתית אחרת – רכבת ישראל – אירע לאחרונה אירוע דומה, בו הדיח שר התחבורה ישראל כץ את היו"ר המכהן, אודי יוגב, והחליף אותו בדורון וייס, בטענה שחברת הרכבת חייבת להתנהל תחת יו"ר פעיל.

יצוין עוד, כי אין לוח זמנים למינוי יו"ר חדש לחברת הנמל, וכי מדובר בהחלטה של שרי האוצר והתחבורה. בעבר פעלה חברת הנמל, כמו גם חברות הנמל של אשדוד ואילת, במשך תקופה ארוכה ללא יו"ר פעילים.

מרשות החברות הממשלתיות נמסר: "אבריאל בר יוסף תרם רבות לחברת נמל חיפה בכהונתו כיו"ר דירקטוריון. אנו רואים חשיבות רבה לכך שימונה יו"ר חדש לדירקטוריון לאור האתגרים העומדים בפני חברת נמל חיפה".

לא התקבלה תגובת משרד התחבורה לדברים.