נמל חיפה אירח את יאכטת המפרשים הגדולה בעולם

היאכטה המפוארת, באורך של 144 מטרים ועם שלושה תרנים של מאה מטר גובה כל אחד, נקשרה לרציף רק לאחר שהוצבו בו פנדרים להגן עליה מכל פגע. אשל ארמוני: נשקול להתאים רציף ייעודי עבור מגה יאכטות


10:18 ,26.11.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל חיפה זכתה ביום שישי האחרון לביקור יוצא דופן של יאכטת המפרשים הגדולה בעולם. מדובר ביאכטה הזוכה לשם A אשר נמצאת בבעלותו של המיליארדר אנדרי איגורביץ׳, שהונו נאמד בלמעלה מ-13 מיליארד דולר.

 

האנייה נקשרה לרציף הצמוד לטרמינל הנוסעים בנמל חיפה, לא לפני שברציף הוצבו פנדרים מיוחדים החוצצים בינה לבין הרציף ושומרים עליה מכל פגע. עלותה של היאכטה הענקית, באורך של 144 מטר (35 מטרים ארוכה יותר מיאכטת המפרשים השנייה בגודלה בעולם), מוערכת בכ-500 מיליון דולר.

 

מלבד שלושה תרנים בגובה של כמאה מטרים כל אחד ומנחת מסוקים, כוללת מפלצת הפלדה 8 סיפונים שעוצבו בידי פיליפ סטארק, לאונג׳ תת-ימי והיא בנויה לארח כ-20 אורחים אשר מקבלים שירות מ-54 אנשי צוות. נציין כי סוכן האנייה של היאכטה בישראל היא חברת מנו ספנות.

 

אשל ארמוני יושב ראש דירקטוריון חברת נמל חיפה: ״מדובר במגה יאכטה השלישית הפוקדת את נמל חיפה בחודשים האחרונים. אנחנו רואים ביקוש הולך וגובר לרציף המערבי עבור יאכטות, ואכן, כחלק מתוכנית חזית הים העירונית, הכוללת המשך פעילות של אניות נוסעים ותיירים, נשקול להתאים רציף ייעודי עבור מגה יאכטות. מדובר ברציף ייחודי בוודאי במזרח הים התיכון, שגם נמצא בסמוך לעיר וגם מוגן מפני כל מצב ים״.

 

תמונות באדיבות דוברות נמל חיפה, צילום: גיאודרונס.