נמל רוטרדם: ירידה של 8.8% בתפוקות

נמל רוטרדם טיפל בסך של 103.4 מיליון טונות של מטען ברבעון השלישי של שנת 2020. התפוקה הכוללת בתשעת החודשים הראשונים של השנה עומדת על 322.3 מיליון טונות


11:31 ,28.10.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

רשות נמל רוטרדם מדווחת כי התפוקה בשלושת הרבעונים הראשונים צנחה ב-8.8% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. נמל רוטרדם טיפל בסך של 103.4 מיליון טונות של מטען ברבעון השלישי של שנת 2020. התפוקה הכוללת בתשעת החודשים הראשונים של השנה עומדת על 322.3 מיליון טונות. מספר זה נמוך ב-8.8% מהנפח שנרשם בתקופה המקבילה אשתקד. הקטגוריות עיקריות בהן נרשמה ירידה בנפחים היו נפט גולמי, עפרות ברזל, פחם ושמן מינרלי.

 

בהשוואה לרבעון השני של 2020, מגזרים רבים הראו שיפור ניכר בהיקפי התפוקה שלהם. במיוחד קטגוריות האגריבולק, עפרות וגרוטאות, ביומסה וגלנוע עשויות לדווח על התאוששות חזקה בסוף הרבעון השלישי - אפילו לנפחים לפני נגיף הקורונה. בנוסף, חלה עלייה ברורה במספר המכולות שהועברו לנמל ברבעון השלישי בהשוואה לרבעון הקודם.

 

אלרד קסטליין, מנכ״ל רשות נמל רוטרדם: ״נכון לעכשיו עדיין מוקדם לקבוע אם השארנו את הגרוע מכל מאחורינו מבחינה כלכלית. אף על פי כן, אני מתלהב מהתעוררות זרימת הסחר הבינלאומית ומהעמידות של הכלכלה - שבה קצב ההתאוששות תלוי באופן טבעי במידה מסוימת בהתפתחויות נוספות במגפת נגיף הקורונה. יחד, רשות נמל רוטרדם, ממשלת הולנד והחברות בנמל שלנו יוכלו לתת התחלה לכלכלה שלנו על ידי הגברת קצב ההשקעה המשותף שלהם. זה יאפשר לנו לשמור על מקומות עבודה, ליצור שגשוג חדש ולעזור בבניית הולנד בת קיימא״.