נמל רוטרדם: ירידה של 9.1% בנפחים בחציון הראשון

רשות נמל רוטרדם שינעה מינואר ועד יוני 218.9 מיליון טון מטענים כאשר הגורם העיקרי לירידה בפעילות מיוחס למשבר נגיף הקורונה. מנכ״ל רשות נמל רוטרדם: בודקים אילו פרויקטים ניתן להאיץ על מנת להתניע את הכלכלה


13:57 ,23.07.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

נמל רוטרדם המשיך בפעילות מלאה בחציון הראשון של 2020 אך משבר נגיף הקורונה הביא לירידה בנפח המטענים המשונעים בנמל. חברת נמל רוטרדם שינעה במהלך החציון הראשון של השנה 218.9 מיליון טון – ירידה של 9.1% לעומת התקופה המקבילה אשתקד שהיוותה תקופת שיא בשינוע המטענים בנמל. למרות ההפרעות שנגרמו לתפקוד בשל המגיפה, הנמל נשאר פעיל לאורך כל התקופה והגורם העיקרי לירידה בנפחים הינה מגיפת הקורונה והשפעותיה על הסחר העולמי.

 

על פי נתוני הנמל נרשמה ירידה משמעותית בתפוקת הפחם, עפרות ומוצרי שמן מינרלי, ירידה קטנה של 3.3% בתפוקת פעילות המכולות, ועלייה בתפוקת הביומסה והגז הטבעי LNG. הכנסות חברת הנמל עלו ב-0.7% ל -360.4 מיליון אירו.

 

אלארד קסטלין, מנכ״ל רשות נמל רוטרדם: ״הכלכלה ההולנדית ונמל רוטרדם תלויים בהתפתחויות בסחר העולמי. ההשפעה הכלכלית השלילית של מגיפת COVID-19 מורגשת ברחבי העולם. לפיכך אין להתפלא כי היקפי התפוקה בששת החודשים האחרונים היו נמוכים משמעותית לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בצד החיובי, היקפי התפוקה ברבעון השני התבררו כטובים מהצפוי בתחילה. יחד עם זאת, אין זה מטבעו של נמל רוטרדם לשבת ולהתבונן, וזו הסיבה שרשות הנמל ביצעה סקירה כדי לקבוע אילו פרויקטים של השקעה ציבורית-פרטית ניתן להאיץ. באופן זה הממשלה ונמל רוטרדם יכולים להתחבר לקידום הקיימות של הכלכלה, תוך מתן התנעה לפעילות כלכלית בו זמנית״.