פורום לקוחות הנמלים: מיזם ״לילה טוב״ – ניצול אדיר של תשתיות הנמלים

הפורום, בראשות ד״ר יורם זבה, פנה במכתב למנכ״לית משרד התחבורה בו ביקש להביע הערכה לכל השותפים למיזם ״לילה טוב״, וזאת עם כניסתו לפעילות משודרגת בנמלי חיפה ואשדוד. ״חשבון פשוט מראה בבירור שהיתרון למשק הוא אדיר בהשוואה לתשלומי המענקים״


14:44 ,16.05.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

פורום לקוחות הנמלים בראשות ד״ר יורם זבה פנה הבוקר במכתב למנכ״לית משרד התחבורה, קרן טרנר, בו ביקש להביע הערכה לכל השותפים למיזם ״לילה טוב״, וזאת עם כניסתו לפעילות משודרגת בנמלי חיפה ואשדוד. ״כבר לפני כמה שנים התרענו על המצב המגוחך שבו התשתיות היקרות של נמל זמינות 24 שעות ביממה, אולם הן לא מנוצלות במלואן״.

 

זבה מציין כי לאחרונה קמו כמה ״צדיקים״, כלשונו, אשר פעלו לשדרוג הפרויקט המקורי, ואשר כעת מתמרץ את הפעילות בנמלים בעזרת מענקים כספיים לחצי יממה: משעה 18:00 בערב ועד 6:00 בבוקר למחרת. נציין כי חברת נמלי ישראל היא זו שמממנת את הפרויקט.

 

זבה מציין במכתבו למנכ״לית משרד התחבורה, אשר העתקים ממנו נשלחו ביו היתר גם לשר התחבורה ישראל כץ, שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, עו״ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, גבי בן הרוש, יו״ר מועצת המובילים, ר׳ח יגאל מאור, מנהל רספ״ן, יצחק בלומנטל, מנכ״ל חברת נמל אשדוד, ומנדי זלצמן, מנכ״ל חברת נמל חיפה, ״חשבון פשוט מראה בבירור שהיתרון למשק הוא אדיר בהשוואה לתשלומי המענקים. לא רק שמדובר בניצול גדול יותר של תשתיות הנמלים העמוסים. למנצלים את תוספת שעות המענקים קיים יתרון תפעולי, לתובלה היבשתית קיימת התייעלות צי המשאיות וקיצור זמני הסבב, והציבור נהנה מהפחתת עומסי התנועה וזיהום האוויר. ממש מצב של Win Win״.

 

ד״ר זבה ביקש להודות למנכ״לית משרד התחבורה על ניהול הפרויקט בהצלחה, וזאת תוך שיתוף פעולה עם מנכ״ל חנ״י שלמה ברימן, מנהלי הנמלים מנדי זלצמן ויצחק בלומנטל, יו״ר מועצת המובילים גבי בן הרוש ועוד.

 

ז״ר זבה ביקש להוסיף כי חברי הפורום ומנהליהם יפיצו ויעודדו את השימוש הנמרץ בפרויקט על ידי היצואנים והיבואנים.