פרויקט ייחודי לתלמידים מצטיינים בשיתוף נמל אשדוד

חברת נמל אשדוד ערכה סיור לתלמידי כיתות ב' בבית הספר "צפרירים" באשדוד, במסגרת פרויקט לתלמידים מצטיינים הכולל קורסים ועבודות מחקר בנושא הים


00:00 ,27.03.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

מחברת נמל אשדוד נמסר כי, היא ממשיכה לחזק את מעורבותה בקהילה ותרומתה החברתית והסביבתית, וסיכמה לאחרונה שיתוף פעולה מוצלח עם בית הספר "צפרירים" באשדוד, המוביל פרויקטים בתחומים שונים ומפתח מצוינות בקרב תלמידיו.

עוד נמסר כי, בית הספר, בניהולה של הגב' אושרה לרר, הוא בית הספר היחיד באשדוד העוסק בפרויקט "אמירים" לתלמידים מצטיינים מטעם האגף למחוננים ולמצטיינים במשרד החינוך. במסגרת הפרויקט, לומדים תלמידי בית הספר מכתות ג'-ו', אשר נבחרו בקפידה כמצטיינים, קורסים בנושאים מגוונים מתחומי דעת שונים. בשנת הלימודים הנוכחית הוחלט לשלב גם את כל תלמידי כיתות ב' בקורסים, והנושא שנבחר על ידי הצוות החינוכי הוא הים, על היבטיו השונים: היבט מדעי, ספרותי וגיאוגרפי.

עוד ציינו בנמל אשדוד כי, במסגרת הנושא, פנה בית הספר בבקשה לעסוק בנמל אשדוד, מתוך החשיבות הרבה של הנמל לפיתוח העיר כעיר נמל. תלמיד בית הספר ערכו סיור בנמל ולאחר מכן בחרו נושאים ממוקדים והכינו עבודות מחקר בנושאים השונים.

כמו כן, הכינו התלמידים דגמים מחומרים ממוחזרים וערכו דיונים בכיתות. בתום הלמידה נערכה בבית הספר תערוכה של דגמי נמל אשדוד שהכינו התלמידים. משלחת של חברת נמל אשדוד ביקרה בבית הספר והתרשמה עמוקות מהתערוכה, ובעקבות הצלחת הפרויקט, הוחלט על המשך שיתוף פעולה בין חברת הנמל לבית הספר.