ראש המוסד היוצא, מאיר דגן, נבחר ליו"ר חנ"י

אלוף (במיל') דגן יכהן גם כממונה על קידום מיזמי תחבורה אזוריים ואסטרטגיים ויעמוד גם בראש רכבת ישראל והחברה הלאומית לדרכים. השר כץ החליט למנותו בשל ניסיונו ויכולותיו לקדם קשרים עם גורמים בינלאומיים שונים


00:00 ,14.02.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, החליט למנות את ראש המוסד היוצא, אלוף (במיל') מאיר דגן ליו"ר חברת נמלי ישראל (חנ"י) והממונה על קידום מיזמי תחבורה אזוריים ואסטרטגיים. דגן מחליף את אלוף (במיל') יפתח רון טל, שנבחר לאחרונה ליו"ר דירקטוריון חברת חשמל.

השר כץ ציין כי, במסגרת תפקידו יעמוד דגן בראש גוף משותף לחברת נמלי ישראל, רכבת ישראל והחברה הלאומית לדרכים (מע"צ לשעבר), שיקדם את כל מיזמי התחבורה האזוריים והאסטרטגיים של ישראל ביבשה ובים.

ממשרד התחבורה נמסר כי, שר התחבורה החליט למנות את דגן לתפקיד בשל ניסיונו הרב ויכולותיו המיוחדות לקדם קשרים עם המדינות השכנות וגורמים בינלאומיים שונים בעולם. "דגן ניחן בכישורים מיוחדים שיסייעו לקדם את קשרי התחבורה בין ישראל למדינות האזור ולהוביל מיזמים אזוריים ואסטרטגיים, בהם חיבור רכבת העמק לירדן דרך גשר שייח' חוסיין, קידום הקשרים בין נמלי אילת ועקבה והקמת מסילת רכבת לאילת שתאפשר הובלת סחורות בין ים סוף לים התיכון", הוסיף כץ.

אלוף (במיל') מאיר דגן ציין כי, הוא רואה חשיבות רבה בתפקיד ובאתגרים העומדים בפניו. "נעניתי לפניית השר כץ לשמש כיו"ר חברת נמלי ישראל והממונה על קידום מיזמי תחבורה אזוריים ואסטרטגיים מאחר ואני רואה בתפקיד אתגר חשוב ויוצא דופן להידוק קשרי התחבורה של ישראל עם מדינות האזור", אמר דגן.

שר התחבורה ציין כי, דגן הוא איש מקצוע מהמעלה הראשונה שניחן ביכולות מבצעיות ומחשבתיות יוצאות דופן שיתרמו רבות לקידום הקשרים הבינלאומיים של ישראל. אחד המיזמים החשובים שהשר כץ מייחד לדגן הוא קידום קו הרכבת בין אילת לאשדוד שיאפשר לשנע סחורות באמצעות נמלי ישראל, ייתן תמריץ להעברת סחורות מהמזרח הרחוק דרך נמל אילת וישמש בסיס להעברת מטענים בין אסיה לאירופה.

עוד נמסר כי, במסגרת 42 שנות שירותו בצה"ל ובמוסד שימש דגן בשורה ארוכה של תפקידים, בהם מפקד יחידת הקישור ללבנון (יק"ל), מפקד עוצבה וראש חטיבת המבצעים במטכ"ל וזכה לעיטור העוז. עם פרישתו מצה"ל שימש דגן כראש המטה ללוחמה בטרור (לוט"ר) וראש חטיבת המבצעים במטכ"ל ויועץ מיוחד לרמטכ"ל.