אוניה של Jumbo פרקה מטען כבד במהלך חג הפסח

האוניה Mv. Fairload של חברת הספנות ההולנדית הגיעה בסוף השבוע למספנות ישראל כשהיא נושאת בבטנה מנוף זחלילים מתוצרת Demac 2400. בלוסי בורכרד, נציגי Jumbo בישראל, מרוצים מפעולות הפריקה שנמשכו שש שעות בלבד


00:00 ,26.04.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

אוניה של חברת הספנות Jumbo Shipping, המתמחה בהובלת מטענים כבדים, הגיע לישראל פעם נוספת ביום חמישי האחרון ופרקה מנוף זחלילים מתוצרת Demac 2400במספנות ישראל.

מנציגת Jumbo Shipping בישראל, חברת לוסי בורכרד, נמסר כי, האוניה Mv. Fairload הגיעה לנמל מספנות ישראל בסוף השבוע האחרון, במהלך חג הפסח. המטען שעל האוניה, אשר יועד עבור חברת תעבורה בישראל, נפרק על ידי מנוף נמל מספנות ישראל בעל כושר הנפה של 120 טון וכל הפריקה ארכה שש שעות בלבד.

עוד ציינו בלוסי בורכרד כי, העבודה נעשתה בזמן קצר ובמקצועיות רבה. לדבריהם, מספנות ישראל מציבים עצמם כנמל "פרויקטים" ומתמחים בטיפול במטען כבד. גל תורן, מנכ"ל לוסי בורכרד, אמר למערכת PORT2PORT כי "השירות של מספנות ישראל נעשה באופן קצר, קולע, מקצועי ומהיר".

נזכיר כי, בתחילת חודש מרץ השנה פרקה אוניית Mv. Fairlane של חברת Jumbo Shipping את המטען הכבד ביותר שהובל אי פעם לישראל. המטען כלל שני כורים (ריאקטורים) של כ-760 טון כל אחד, במידות של 31 מטר אורך ובקוטר של כשישה מטרים בשווי של 28 מיליון יורו שיועד לחברת בתי הזיקוק חיפה, כחלק מפרויקט הפצחן המיימני. פריקת הכורים בוצעה אל המיבדוק השייך למספנות ישראל. בלוסי בורכרד ציינו אז כי, זהו אחד הפרויקטים המורכבים בישראל בתחום הובלת מטענים חריגים וכבדים

חברת Jumbo Shipping, אשר נוסדה בשנת 1968, מפעילה 14 אוניות עם יכולת הנפה/הרמה של עד 1800 טון. צי אוניותיה כולל גם אוניות Dynamic Positioning Vessels עבור יעוד ייחודי של טעינה, הובלה והצבה של מטענים כבדים לתעשיית קידוחי הנפט בים, והצבת מודולים כבדים מתחת למים, כל זאת ללא צורך בשינוע כפול.