אוסטרליה מונעת מאנייה עם בע״ח להפליג לישראל

נזכיר כי האנייה ה-MV Bahijah הפליגה מאוסטרליה לישראל ב-5 בינואר, אך החליטה לשנות את ההפלגה בים האדום עקב איום החות׳ים בתימן וחזרה לאוסטרליה בהוראת ממשלת אוסטרליה. עד כה הממשלה טרם אישרה לאנייה לחזור ולהפליג לישראל


14:34 ,06.02.2024 מאת: מערכת פורט2פורט

ממשלת אוסטרליה הודיעה אתמול כי היא סירבה לבקשת יצואן בעלי חיים לשלוח ספינה הנושאת כ-14,000 כבשים ו-1,500 בקר למסע בן חודש מסביב לאפריקה בדרך לישראל. החיות המדוברות נמצאות על סיפון הספינה כבר חודש - מצב שמעורר התנגדויות של ארגוני זכויות בעלי חיים שהשוו את הטיפול בבעלי החיים על הסיפון לסוג של עינויים.

 

נזכיר כי האנייה ה-MV Bahijah הפליגה מאוסטרליה לישראל ב-5 בינואר, אך החליטה לשנות את ההפלגה בים האדום עקב איום החות׳ים בתימן וחזרה לאוסטרליה בהוראת ממשלת אוסטרליה. האנייה  ממתינה במימי מערב אוסטרליה כבר שבוע עד שהממשלה תחליט אם היא יכולה לחזור ולהפליג. 

 

כמה מאות בקר הורדו מהאנייה בימים האחרונים, אך כללי הביטחון הביולוגי של אוסטרליה פירושם שכל בעלי חיים שיורדים חייבים להיות בהסגר.

 

משרד החקלאות האוסטרלי ציין כי החיות עדיין במצב בריאותי תקין וכי ״השלבים הבאים עבור בעלי החיים על סיפון כלי השיט הם החלטות מסחריות שהיצואן צריך לקבל. המשרד מוכן להעריך כל בקשה עתידית״. 

 

אוסטרליה היא יצואנית גדולה של בעלי חיים, ושנעה בשנה שעברה יותר מחצי מיליון כבשים וחצי מיליון ראשי בקר. הממשלה מתכננת לאסור ייצוא כבשים חיות בשנים הקרובות.