איזה טרמינלים ישרתו את ה-P3?

שלוש חברות הספנות החברות בברית שתחל לפעול בראשית 2014 מחזיקות בבעלותן חברות ניהול טרמינלים ויעדיפו באופן מובן לפקוד את הטרמינלים "שלהן"


00:00 ,15.07.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

לדברי אנאליסטים של משרד היועצים הימיים Drewry, קווי השירות P3 החדשים של מארסק, MSC ו-CMA CGM, עשויים להיתקל בבעיות הנובעות מהבעלויות הנפרדות של שלוש החברות על טרמינלים.

שלוש החברות הודיעו על הקמת הברית החדשה, שתחל לפעול בתחילת 2014, ובמסגרתה יפליגו לא פחות מ-255 אוניות ב-29 לופים בקווי הסחר אסיה-אירופה, טראנס-פאסיפיק וטראנס-אטלנטיק.

שלוש הקבוצות מחזיקות בבעלות על חברות לניהול טרמינלים: מארסק על APM Terminals, MSC מחזיקה בבעלותה את Terminals Investment Limited (TIL) ו-CMA CGM מחזיקה בבעלותה את Terminals Link. אי לכך, לשלוש החברות יש, באופן טבעי, העדפה בנוגע לפקידת האוניות שלהן.

לדברי האנאליסטים של Drewry, בחירת פקידת הנמלים של הקו עשויה להיות אחת הבחירות הקשות שעל הרשת החדשה לעשות. הדבר מסביר, אמרו, למשל את מספר השירותים שהברית החדשה תציע בקווי הסחר אסיה-אירופה ואסיה-צפון אמריקה, שהם דומים מאוד לשירותים שמציעות כיום החברות בנפרד.

יצוין שהברית החדשה מקווה לשנע מספר שיא של 2.6 מיליון TEU בשנה. לדברי Drewry, בעיה נוספת שאיתה יצטרכו חברות הברית להתמודד היא קבלת חלונות בנמלים השונים ושירותי השטעון מ/אל כל נמל, שיופעלו, לפחות על פי הידוע עכשיו, בנפרד על ידי כל חברה.