ארצות הברית הציבה נושאת מטוסים שנייה במפרץ

על סיפונה של ה- USS Carl Vinsonכ-80 מטוסים ומסוקים. דובר משרד ההגנה הבהיר שנושאת המטוסים תספק תמיכה לפעולות הצבא האמריקאי באפגניסטן


00:00 ,12.01.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

מי המפרץ הופכים להיות צפופים יותר עקב הגברת נוכחות של ציי חיילות הים של מדינות המערב בו. זאת לאחר שמשרד ההגנה האמריקאי הודיע כי נושאת מטוסים שנייה הצטרפה לפעילות הצי החמישי בגזרת המפרץ, הים האדום וים עומן.

נושאת המטוסים USS Carl Vinson ועל סיפונה כ-80 מטוסים ומסוקים הגיעה לאזור, כשהיא מלווה במשחתת ובאוניית סיוע. דובר משרד ההגנה הבהיר שנושא המטוסים לא תיכנס למימי המפרץ וכי עיקר פעילותה תמיכה בפעולות הצבא האמריקאי באפגניסטן.

ה- USS Carl Vinson מצטרפת לנושאת המטוסים USS John C. Stennis שכבר פועלת במי המפרץ. הדובר האמריקאי הבהיר שפעילותן של שתי נושאות המטוסים היא שגרתית ואין הן נושאות כל מסר לאיראן.

יצוין שרק השבוע הודיע חיל הים המלכותי הבריטי על שליחת אחת המשחתות החשובות שלו, ה-HMS Daring, למי המפרץ. המשחתת החדישה, מטיפוס 45, מצוידת ברדאר ימי מתקדם והיא בעלת יכולת מעקב אחר איומים מורכבים של טילים ומטוסי קרב. המשחתת יצאה מנמל פורתסמות' דרך תעלת סואץ במטרה לתפוס את מקומה של הפריגאטה מטיפוס 23 המשייטת באזור.