האמריקאים מאשרים את ה- 2M

הוועדה הפדראלית האמריקאית העניקה את אישורה וברית הענק בין החברות MSC ו- Maersk Line צפוייה לצאת לדרך כבר בינואר 2015. הברית תפעיל 185 אניות בקווי הסחר מזרח-מערב, כרגע ללא פקידה בנמלי ישראל


09:03 ,12.10.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

ענקיות הספנות MSC ו- Maersk Line צלחו מהמורה חשובה נוספת לקראת מימושה של ברית הענק בין השתיים להפעלת קווי ספנות גלובליים משותפים. זאת לאחר שהוועדה הפדראלית האמריקאית, ה- FMC, העניקה בסוף השבוע את אישורה להפעלת ברית הספנות 2M.

 

החלטת הוועדה האמריקאית לאשר את ברית הענק, שנתקבלה ברוב של ארבעה קולות בעד כנגד מתנגד אחד, התבססה על הנחות היסוד שקיימת סבירות נמוכה לכך שמימושה של הברית שתצמצם את התחרות, תגרום לעליית מחירים בלתי סבירה ו/או לפגיעה ברמת השירות. במסגרת זו דרש FMC משתי חברות הענק לקיים מנגנון דיווח שוטף בכדי לסייע לנציבות לעקוב באופן רציף אחר קיום תנאי הרגולציה האמריקאית.

 

“החלטת הוועדה מבוססת על ניתוח מקיף בכל הקשור בתחרותיות, והיא לוקחת בחשבון את התשובות שנתנו הצדדים במהלך 45 ימי הבדיקה שקיימה ה- FMC, כמו גם הערות שהתקבלו מאיגוד המשתמשים האירופי. אני סמוך ובטוח כי דרישות הדיווח יבטיחו כי הוועדה תקבל מידע עדכני ורלוונטי כדי לעקוב אחר פעילות ברית ה- 2M, ותאפשר ל- FMC לפעול במהירות במידה ויהיה צורך ", אמר היו"ר קורדרו.

 

״חברת MSC מברכת על המהלך״, אמר דיאגו אפונטה נשיא ומנכ״ל ענקית הספנות MSC והוסיף: ״אנו מודים ל- FMC על הבדיקה המעמיקה, היעילה והמקצועית שבוצעה. אנו מאד נרגשים מכך שהלקוחות שלנו יזכו להרחבה משמעותית ברמת השירות במסגרת ברית ה- 2M וזאת כבר בראשית השנה״.

 

גם בחברת הענק Maersk Line בירכו על ההחלטה של הרגולטור האמריקאי וציינו שברית ה- 2M תחל לפעול כמתוכנן כבר בינואר 2015.

 

נזכיר כי ברית ה- 2M החדשה תציע קיבולת של 2.1 מיליון TEU באמצעות 185 אוניות, עם פקידה ב- 77 נמלים ותציע 22 קווי שירות בקווי הסחר מזרח-מערב, עם יותר פקידות, בזמני הפלגה מהירים תוך כדי הפחתה של כ- 20% בפליטות מזהמים לאוויר. הברית החדשה תפעיל קווים בקווי הסחר: אסיה-צפון אירופה, אסיה-המזרח התיכון, טראנס אטלנטיק-צפון אירופה, טראנס אטלנטיק-המזרח התיכון, טראנס פאסיפיק-החוף המערבי של ארצות הברית, טראנס פאסיפיק-החוף המזרחי של ארצות הברית.

 

נכון להיום ברית ה- 2M לא תציע פקידה בנמלי ישראל וככל הנראה קו השירות הישיר GGS שמפעילה MSC ושקישר את נמלי המזרח הרחוק ישירות עם חיפה ומשם לנמל ארה״ב יבוטל, אולם בהנהלת MSC ישראל ציינו בשיחה עם מערכת PORT2PORT שחברת MSC תמצא פתרון מתאים לשירות שמספק קו ה- GGS ותציע שירותים ישירים וטובים בבוא הזמן.

 

נציין כי הוועדה הימית הפדרלית היא הסוכנות הפדרלית האחראית להסדרת ואכיפת התחבורה הימית ​​הבינלאומית של ארה״ב לטובת יצואנים, יבואנים, והצרכן האמריקאי. בין השאר, מטרת ה- FMC היא לטפח מערכת ימית ​​בינלאומית הוגנת, יעילה, אמינה, תוך שמירה על טובת הצרכן.