הברית הסינית? קוסקו לקראת שיתוף פעולה עם China Shipping

שתי החברות הסיניות רוצות להגביר את הסכם שיתוף האוניות בקווי הסחר טראנס=פאסיפיק ואסיה-אירופה


00:00 ,07.03.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

חברות ההובלה הימית קוסקו ו-China Shipping Container Lines מנסות להגדיל את הסכם שיתוף האוניות ביניהן, מקווי הסחר של חופי סין ואינטרא-אסיה לקווים אחרים.

החברות הסיניות מנהלות משא ומתן על הגברת שיתוף הפעולה לקווי הסחר טראנס-פאסיפיק ואסיה-אירופה, מסר יו"ר קוסקו קפטיין Wei Jiafu.

"שתי החברות הן סיניות", אמר Jiafu, "אז מדוע לא ללחוץ ידיים? אנו לוחצים ידיים עם האנג'ין, K Lineויאנג מינג במסגרת ברית CKYH, אז למה לא ללחוץ ידיים גם עם China Shipping? אנחנו אחים".

לדבריו, שיתופי הפעולה בין החברות התקדמו לאור שינויים שנערכו בהנהלות החברות. Jiafu ציין שנשיא China ShippingXu Lirong שימש בעבר כסגן נשיא קוסקו והנשיא החדש של קוסקו, Ma Zehua, כיהן בעבר כסגן נשיא של China Shipping.

Jiafu אמר עוד, שההפסדים עליהם דיווחו חברות ההובלה הימית בשנה שעברה פירושם שמחובתם להתחיל בשיתופי פעולה תכופים יותר אחד עם השני ועם הלקוחות המשלחים, כדי להימנע מהפסדים ולייצב את מחירי הובלת המטען. "על שני הצדדים לשתף פעולה במחירי הובלה הגיוניים על מנת ליצור אסטרטגיה ארוכת טווח", אמר.

קוסקו החלה לדבר עם שיתוף פעולה רב שנתי, עד כדי 10 שנים, עם יבואנים ויצואנים סיניים, המייצרים, לדברי Jiafu, רווח "קטן" לחברות הספנות. הוא הוסיף שהיה וחברות הספנות ימשיכו להקיז דם מבחינת הפסדים כמו בשנה שעברה, חלק מהחברות הקטנות והבינוניות יפשטו רגל, או יירכשו על ידי אחרים.

"חלק מהבריתות יכולות להתרחש במהלך השנה", אמר, "הנסיבות ידחפו אותם להסכם".