חברת CMA CGM: הלוואה של 1 מיליארד יורו בערבות מדינה

ממשלת צרפת ערבה ל-70% מההלוואה, שיש לה פירעון ראשוני בעוד שנה ואופציה להארכה של עד חמש שנים. חברת CMA CGM: לחזק את מצבת המזומנים לטובת התמודדות עם אי וודאות בכלכלה העולמית


11:58 ,17.05.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת הספנות הצרפתית CMA CGM הבטיחה הלוואה של 1.05 מיליארד יורו מ-HSBC, BNP Paribas ו- Société Générale, בגיבוי ממשלת צרפת.

 

החוב החדש נכלל בתכנית ההלוואות בערבות המדינה בצרפת, שהוקמה בסוף מרץ בתגובה למגיפה נגיף הקורונה הידוע גם בשם Covid-19. על פי התנאים, המדינה ערבה ל-70% מההלוואה, שיש לה פירעון ראשוני בעוד שנה ואופציה להארכה של עד חמש שנים.

 

מחברת CMA CGM נמסר כי המימון החדש הושג כדי ״לחזק עוד יותר את מצבת המזומנים של CMA CGM על מנת להתמודד עם אי וודאות בכלכלה העולמית כתוצאה ממשבר הבריאות ומצבי הסגר במספר גדול של מדינות״.

 

רודולף סעדה, מנכ״ל ויו״ר קבוצת CMA CGM, אמר כי ״ברצוני להודות לרשויות הצרפתיות על שהנהיגו את התוכנית בצורה כה יעילה ומהירה. זה מראה את הביטחון שיש לשותפים הבנקאיים שלנו במודל העסקי ובאסטרטגיה של קבוצת CMA CGM.

 

לדברי סעדה, החברה העבירה כמה מאות מיליון מסכות וציוד רפואי חיוניים בתגובה למצב החירום הבריאותי״.

 

נציין כי למרות הביקוש הפתאומי למוצרי PPE ולמוצרי בית חיוניים בשלב הראשוני של המגיפה, התמודדו לאחר מכן קווי הספנות עם ירידה מורגשת בביקוש, ו-CMA CGM פרסמה תחזית על ״ירידה בהיקפי השוק של 10% במחצית הראשונה של 2020 לעומת המחצית הראשונה של 2019״.