גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 18.09.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.583 +0.533
אירו 4.1772 +0.149
ליש"ט 4.6924 +0.299
100 יין 3.1996 +0.408
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

חברת Drewry: הלחץ ביצוא מאירופה למזרח יימשך

בנוסף לביקושים הגבוהים בשל המחסור במקום על האניות נרשמה עלייה חדשה בתעריפי ה"ספוט" שעומדים כעת עת 1,676 דולר למכולת 40 רגל
18.04.17 / 13:29
חברת Drewry: הלחץ ביצוא מאירופה למזרח יימשך
18.04.17
חברת Drewry: הלחץ ביצוא מאירופה למזרח יימשך

אנליסטים של חברת הייעוץ Drewry טוענים בסקירה חדשה שפרסמו לאחרונה כי הלחץ ועיכובים במשלוחי סחורה מאירופה למזרח עשוי להימשך חודשים רבים.

 

על פי הסקירה, משלחים אירופאים ויצואנים רבים צפויים לסבול מהפרעות רבות בשרשרת האספקה שלהם כמו גם מעליית מחירים בעקבות הלחץ והביקוש. משלחים רבים גם התלוננו כי המשבר רק הולך ומחריף, ובמקום שחברות הספנות יתגברו על הלחץ הנקודתי ויחזרו לפעילות שגרתית המצב רק מחמיר והעיכובים ממשיכים ונבנים ומתארכים.

 

מחברת Drewry נמסר כי המשלחים נאבקים על מקומות פנויים על האניות וכי יש משלחים אשר ממתינים כשמונה שבועות לטעינת הסחורות שלהם על האנייה. עוד נמסר כי במקרים בהם המשלחים הצליחו להעלות את המטענים שלהם על האניות הם נאלצו לשלם סכומים גבוהים בהרבה מאלה שהיו מקובלים בנתיב הסחר עד לאחרונה.

 

על פי נתוני חברת Drewry, נתוני ה"ספוט" להובלת מטענים מרוטרדם לשנחאי הראו קפיצה של 10% בשבוע שעבר והם עומדים כעת על 1,676 דולר למכולת 40 רגל. יחד עם זאת, מנתונים שהגיעו לעיתונות זרה, משלחים המעוניינים להבטיח את מקום הסחורה על האנייה נדרשים לשלם אפילו סכומים גבוהים מאלה.

 

לטענת חברת Drewry, הגורם למחסור במקום על האניות הוא אינטגרציה גרועה במיוחד של חברות הספנות שהתכוננו לפעילות הבריתות החדשות ב-1 באפריל וגרמו להסטת אניות ממסלולן הרגיל לשם הצבתן בסבבי פקידה חדשים.  

 

 

 

 





המגזין הדיגיטלי
גיליון 923
פייסבוק

×