גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 22.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.69 -0.216
אירו 4.1932 -0.24
ליש"ט 4.7596 -0.067
100 יין 3.3733 +0.021
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

חברת MOL תבחן עגינה אוטומטית

בדיקה ראשונה של הטכנולוגיה יתבצע השנה על גבי סיפונה של אניית האימוןShioji Maru. ממשלת יפן הצהירה כי הם רוצה שאניות אוטונומיות יבצעו פעילות תפעולית מלאה עד שנת 2025
05.08.18 / 14:51
עגינה אוטונומית על פי חברת רולס רויס. הדמייה
05.08.18
עגינה אוטונומית על פי חברת רולס רויס. הדמייה

מספר ארגונים יפניים בהם גם חברת הספנות MOL דוחפים להוציא אל הפועל פרויקט לפיתוח טכנולוגיה שתאפשר עגינה עצמית כאשר המימון לפרויקט יגיע מהממשלה היפנית. 

 

הממשלה היפנית הקצתה מימון נדיב לטובת פיתוח אניות אוטונומיות ופרויקט העגינה האוטומטי הינו צעד נוסף בכיוון זה. ראשי המדינה הצהירו בפומבי כי הם רוצים שאניות אוטונומיות יבצעו פעילות תפעולית מלאה עד שנת 2025. 

 

בהודעה לעיתונות ציינה חברת MOL כי ״טעות אנוש הינה הסיבה לכ-80% מהתאונות הימיות, ומכיוון שתפעול אניות אוטומטיות ואוטונומיות יכול להוריד באופן ניכר את הטעויות האנושיות, יש לה פוטנציאל גדול לסייע בהורדת מספר התאונות הימיות. בנוסף לכך, לתפעול אוטונומי יש פוטנציאל גדול בהורדת עומס העבודה מהצוותים הימיים ומייצג שינוי משמעותי ובסיסי בתחבורה הימית״. 

 

החברה המשיכה וציינה כי ״עגינה ויציאה להפלגה הינם השלבים הקשים ביותר בתפעול אנייה, ולכן פעילות אוטונומית תביא לשיפור גדול. הפרויקט אשר יבחן עגינה ויציאה להפלגה באופן אוטומטי- אוטונומי יזהה נושאים טכניים באמצעות שימוש באנייה אמיתית ויבחן דרכים להשגת שימוש פרקטי בטכנולוגיה״. 

 

מהחברה נמסר עוד כי בדיקה ראשונה של הטכנולוגיה יתבצע השנה על גבי סיפונה של אניית האימון Shioji Maru כאשר הציפייה היא לבחון את הטכנולוגיה בשנה הבאה על גבי מעבורות של החברה. 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 927
פייסבוק

×