חברת MOL תבחן עגינה אוטומטית

בדיקה ראשונה של הטכנולוגיה יתבצע השנה על גבי סיפונה של אניית האימוןShioji Maru. ממשלת יפן הצהירה כי הם רוצה שאניות אוטונומיות יבצעו פעילות תפעולית מלאה עד שנת 2025


14:51 ,05.08.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

מספר ארגונים יפניים בהם גם חברת הספנות MOL דוחפים להוציא אל הפועל פרויקט לפיתוח טכנולוגיה שתאפשר עגינה עצמית כאשר המימון לפרויקט יגיע מהממשלה היפנית. 

 

הממשלה היפנית הקצתה מימון נדיב לטובת פיתוח אניות אוטונומיות ופרויקט העגינה האוטומטי הינו צעד נוסף בכיוון זה. ראשי המדינה הצהירו בפומבי כי הם רוצים שאניות אוטונומיות יבצעו פעילות תפעולית מלאה עד שנת 2025. 

 

בהודעה לעיתונות ציינה חברת MOL כי ״טעות אנוש הינה הסיבה לכ-80% מהתאונות הימיות, ומכיוון שתפעול אניות אוטומטיות ואוטונומיות יכול להוריד באופן ניכר את הטעויות האנושיות, יש לה פוטנציאל גדול לסייע בהורדת מספר התאונות הימיות. בנוסף לכך, לתפעול אוטונומי יש פוטנציאל גדול בהורדת עומס העבודה מהצוותים הימיים ומייצג שינוי משמעותי ובסיסי בתחבורה הימית״. 

 

החברה המשיכה וציינה כי ״עגינה ויציאה להפלגה הינם השלבים הקשים ביותר בתפעול אנייה, ולכן פעילות אוטונומית תביא לשיפור גדול. הפרויקט אשר יבחן עגינה ויציאה להפלגה באופן אוטומטי- אוטונומי יזהה נושאים טכניים באמצעות שימוש באנייה אמיתית ויבחן דרכים להשגת שימוש פרקטי בטכנולוגיה״. 

 

מהחברה נמסר עוד כי בדיקה ראשונה של הטכנולוגיה יתבצע השנה על גבי סיפונה של אניית האימון Shioji Maru כאשר הציפייה היא לבחון את הטכנולוגיה בשנה הבאה על גבי מעבורות של החברה.