חיפה לעדני סימקין: "אתה האתוס הציוני האמיתי"

לפני חג השבועות התקיים בעיריית חיפה טקס הוקרה למנכ"ל MSC ישראל על הבאת קו ה-GGS לנמל חיפה ואיתו התנופה הכלכלית, כמו גם קו תיירים שיחל לפקוד את הנמל ביולי


00:00 ,16.05.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

לפני חג השבועות העניקה עיריית חיפה אות הוקרה למנכ"ל MSC ישראל עדני סימקין בתודה על פועלו ותרומתו להגברת הסחר, הכלכלה והתיירות בעיר.

 

הענקת אות ההוקרה לאור מאמציו של סימקין להעביר את קו ה- Golden Gate Service מהמזרח הרחוק לארצות הברית, והפוך, דרך נמל חיפה, כמו גם להכנסת קו התיירות של החברה לנמל חיפה.

 

בטקס, שהתקיים בעיריית חיפה בנוכחות בכירי העירייה, משפחת סימקין, עובדי MSC ובכירים מנמל חיפה, הועברה ברכה מצולמת של ג'אנלואיג'י אפונטה, הבעלים והמנכ"ל של ענקית הספנות. את הברכה הקריאה הגברת אסתר דיאמנט, שהיתה ממקימי הסוכנות המקומית של החברה ומשמשת כדירקטורית ב- MSC העולמית.

 

אמר מנכ"ל נמל חיפה מנדי זלצמן: "בשם תושבי המטרופולין אני רוצה להבהיר את מה שעשה עדני למען נמל חיפה: עדני הצליח להביא את ה- GGS לנמל חיפה. הצלחה פירושה הגשמה של משהו שאדם רוצה וחולם. עדני בא ומשך את הקו הזה מנמלי סינגפור, סאללה וניו יורק, דרך חיפה, בתוך משבר מאוד קשה שמתגלגל מאז 2008, שגורם לכל חברות הספנות לבחון כל שינוי ושינוי. עדני משך את המיתר הזה והביא אותו לחיפה, לנמל של איגודים מקצועיים. שום דבר לא הרתיע אותו. ההצלחה הזו של עדני היא בקונטקסט של ברנרד שואו, שאמר שהצלחה משמשת למטרה נשגבת ונעלה. עדי לקח את זה וראה את זה קורה".
יו"ר הדירקטוריון בפועל של נמל חיפה אורן מילשטיין: "בחודש יוני אשתקד הוזעקה הנהלת הנמל לז'נבה, על מנת להגיע להבנות עם MSC . לאחר מכן הגיע עדני סימקין לדירקטוריון הנמל, על מנת לבקש את הסכמתנו לכריתת הברית. הוא דיבר בכזו תקווה ואמונה בעשייה, שלא נותר לנו אלא להסתכל בהערצה על האדם שעשה כל כך הרבה בחייו ועדיין נותרה לו חדוות היצירה. בשם הדירקטוריון אני רוצה להודות לך על מה שעשית ועל מה שעוד תעשה ולהודות לעירייה על שהרימו את הכפפה".

 

מישלטיין הודה גם לראשי עיריית חיפה, איתם ידע הנמל בעבר מחלוקות לרוב, והסיף שתקוות ורצון הנמל היא לשתף פעולה עם העירייה.

 

נשיא איגוד המשתמשים בהובלה ימית ד"ר גד שפר: "עדני סימקין הוא לא עוד מנהל בחברת ספנות. נדמה שהוא הותיר את חותמו בכמעט כל חברת ספנות וחותמו ניכר בכל עולם הספנות הישראלי. הקו של MSC לא רק גרם לגידול חד בהכנסות הנמל, אלא גם יש לו השפעה על העיר כולה".

 

סמנכ"ל לוגיסטיקה בחברת כתר פלסטיק ג'וזיאן רוזנבאום, אגב ילידת העיר אשדוד, החמיאה לנמל חיפה ועובדיו על שיתוף הפעולה. "נמל חיפה הוא הנמל המביל בישראל ונמל אשדוד הוא עוד נמל", אמרה.

 

סימקין עצמו פתח את דבריו באומרו שבגלל התרגשות, הוא טרח וכתב את דבריו, דבר שהוא לא עושה בדרך כלל. הוא סקר את דרכו בעולם הספנות מאז התקבל לעבודה בתחילת שנות ה-60 של המאה הקודמת על ידי האחים עופר, דרך 30 שנה בצים. הוא ציין בסיפוק רב את שיתוף הפעולה עם הנהלת הנמל ועובדיו. התוצאות של הכנסת ה- GGS לחיפה, אמר, הביאו לשיפור משמעותי בתוצאות MSC בישראל. בזכות הקו משמש היום נמל חיפה גם כנמל שטעון למטענים בינלאומיים, למדינות מוצאן אין להן קשר עם ישראל.

 

סימקין: "ההחלטה השנייה שקיבלה החברה היתה לפקוד את נמל חיפה בלבד באוניות הנוסעים המפוארות שלה החל מחודש יולי השנה, מה שיביא כ-30 אלף נוסעים לחיפה".

 

הוא הוסיף שה" MSC Danit ", הקרויה על שם בתו, בעלת קיבולת של 14,300 TEU , תפקוד את חיפה רק אם הממשלה תקבל החלטה להקים את נמל המפרץ.

 

ראש עיריית חיפה יונה יהב: "כזה אירוע למי שלא משלם פה ארנונה לא קורה כל יום. ואם זה קורה, הרי שאנחנו מוקירים ומכירים תרומה יוצאת דופן. ולא רק לנמל, שמאוד חשוב לנו כעירייה, אלא גם לעיר כולה".

 

יהב הוסיף שהוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה חיפה אישרה זה עתה את התוכנית להקמת נמל המפרץ, דבר שגרר אחריו מחיאות כפיים מצד הנוכחים. "אתה", אמר יהב לסימקין, "מייצב את האתוס הציוני האמיתי. בכך שהבאת את הקו לחיפה, השפעת על כל צפון הארץ. לכן אנחנו נחבק אותך בכל הזדמנות".

 

ואז הוסיף יהב בחיוך: "למען הרקורד, אם יהיה משא ומתן עם הפלשתינאים, שיחזירו גם את נמל אשדוד".