מארסק: יעד של אפס פליטת CO2 עד 2050

חברת הספנות הדנית שמה לה למטרה להעביר את כל צי האניות שלה לאנייות ״נייטרליות פחמן״ עד 2030. ״האקלים הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בעולם, ותעשיית הספנות אשר מעבירה כ-80% מהסחר העולמי, חייבת למצוא לכך פתרונות״


12:01 ,06.12.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

קבוצת מארסק הודיעה אתמול כי היא שואפת שאניות הצי שלה לא יפלטו פחמן דו חמצני עד שנת 2050. הקבוצה קראה ליתר החברות מהתעשייה להגביר את מעורבותן בנושא השמירה על איכות הסביבה.

 

החברה הודיעה אתמול כי במטרה להאיץ את המעבר לאניות ״נייטרליות פחמן״, היא מכריזה כי בכוונתה להגיע ליעד זה עד שנת 2050. כדי להשיג מטרה זו, אניות שאינן פולטות פחמן דו חמצני צריכות להיות זמינות באופן מסחרי עד שנת 2030, ולכן ויש צורך להאיץ את  פיתוחם של טכנולוגיות חדשניות.

 

החברה הדגישה בהודעתה כי ״האקלים הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בעולם, ותעשיית הספנות אשר מעבירה כ-80% מהסחר העולמי, חייבת למצוא לכך פתרונות״. החברה ציינה עוד כי עד כה, פליטת CO2 היחסית של מארסק הופחתה ב-46% מתחילת 2007 - כ-9% יותר מהממוצע בתעשיית הספנות.

 

החברה ציינה כי נתוני הסחר העולמי ממשיכים לצמוח, ולכן התייעלות בתחום שריפת הדלקים רק תשמור על הפליטות ברמתן הנוכחית – אך לא תפחית אותן או תחסל אותן לחלוטין.

 

סורן טופט, סמנכ״ל התפעול של מארסק, ציין כי ״הדרך היחידה האפשרית להפחית את פליטות ה-CO2 הנדרשת כל כך בתעשייה שלנו, היא על ידי מעבר מלא לדלקים חדשים נייטרליים מפחמן״.

 

החברה ציינה כי ״בהינתן זמן החיים של 20-25 שנה לכל אנייה, הגיע הזמן לאחד כוחות ולהתחיל ולפתח סוג חדש של אנייה שיפליגו בימים בשנת 2050״.  

 

טופט הוסיף כי ״חמש ועשר השנים הבאות יהיו חיוניות ואנו נשקיע משאבים משמעותיים בחדשנות ובטכנולוגיות כדי לשפר את הכדאיות הטכנית והפיננסית של פתרונות אנרגטיים. בארבע השנים האחרונות השקענו כ-1 מיליארד דולר והעסקנו למעלה מ-50 מהנדסים מדי שנה בפיתוח ופריסה של פתרונות חסכוניים באנרגיה. אנחנו ממשיכים במאמצים אך לא נוכל לעשות זאת לבד״.

 

החברה ציינה עוד כי בשנת 2019 היא מתכוונת לפתוח בדיאלוג פתוח ושיתופי עם כל הצדדים האפשריים כדי להתמודד עם אחד הנושאים החשובים ביותר בעולם - שינוי האקלים.