סוכנות Drewry: תנועת המכולות העולמית תעלה על 200 מיליון TEU השנה

על פי נתוני מדד המכולות של הסוכנות לחודש ספטמבר אזורי הצמיחה המהירה ביותר היו בצפון אמריקה עם עלייה של 12.6%, אמריקה הלטינית עם צמיחה של 11.1%, וסין עם צמיחה של 10.3%


14:43 ,28.11.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

סוכנות הייעוץ הימי Drewry טוענת כי תנועת המטענים הגלובלית במכולות עומדת לעבור את ה-200 מיליון TEU עד סוף השנה, זאת על פי סטטיסטיקות מנמלים ונתוני סחר.

 

״מדד המכולות הגלובלי של הסוכנות אינו מראה כל סימני האטה, כאשר הנתון האחרון לחודש ספטמבר היה כמעט 10 נקודות מעל לנתון המקביל אשתקד. אם נתעלם מהתנודות החודשיות, המגמה חיובית מאוד במהלך 2017, וזאת בעקבות צמיחה מואטת יותר בשנה שעברה״, הסבירה סוכנות Drewry.

 

על פי נתוני המדד לחודש ספטמבר אזורי הצמיחה המהירה ביותר היו בצפון אמריקה עם עלייה של 12.6%, אמריקה הלטינית עם צמיחה של 11.1%, וסין עם צמיחה של 10.3%. אזורי הצמיחה האיטית ביותר היו אירופה עם צמיחה של 4.4% בלבד.

 

הנתונים שנאספו ממקורות כמו CTS, PIERS ו-Datamar באזורי סחר נבחרים מעידים כי  תנועה דו כיוונית בחלק מנתיבי הסחר הגדולים בעולם היתה ב-4%-5% גבוהה יותר לאחר תשעת החודשים הראשונים של 2017.

 

באופן כללי, הסחר בנתיב ״מזרח למערב״ המחבר בין אסיה, צפון אמריקה ואירופה, היה החזק ביותר ב-5% במצטבר, לעומת 3.4% במדגם של נתיבי ״צפון ודרום״.

 

מהסוכנות נמסר כי סך כל הגידול בקרב קבוצת המדגם היה 4.1 מיליון מכולות (TEU) כאשר 30% מהגידול נגזר מפעילות פנים-אסייתית נוספת (כולל סינית מקומית). גידול מרשים נוסף הגיע מנתיבי הסחר הגדולים בין יבשת אסיה - אירופה ומסלולי טרנס-פסיפיק שביניהם היוו כ-48% נוספים, או 1.8 מיליון TEU מהתנועה הנוספת. הסחר בין אסיה לדרום אסיה היה ללא ספק התורם המשמעותי ביותר לסחר בין צפון לדרום, והוסיף עוד 270,000 TEU לדגימה הכוללת.

 

"גורם נוסף שגורם לנו להיות בטוחים יותר לגבי תחזית הביקוש למכולות לשנה זו ולשנה הבאה הוא השיפור המקרו-כלכלי, כאשר קרן המטבע הבינלאומית שוב עושה שדרוג קטן של 0.1 נקודות לתחזית הצמיחה העולמית שלה הן לשנת 2017 והן לשנת 2018. זאת בעקבות שיפורים נוספים שנעשו בשנה האחרונה״, מוסיפה חברת הייעוץ.

 

למרות המומנטום החיובי בצד הביקוש, Drewry סבורה כי חברות הספנות עלולות לאבד את כל ההטבות המתלוות לכך אם לא יטפלו בבעיות ההיצע שיש בענף.