סמסונג: סחורה בשווי 38 מיליון דולר על שתי אניות האנג'ין

חברת הספנות הדרום קוריאנית זכתה ביום שלישי להגנה מבית המשפט בארה"ב המגן עליה ועל הסחורות באניותיה מפני נושים ברחבי ארה"ב


12:56 ,07.09.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת סמסונג, יצרנית הטלפונים הגדולה בעולם, טוענת כי סחורה שלה בשווי של 38 מיליון דולר נמצאת על שתי אניות של חברת האנג'ין. כזכור, חברת הספנות הדרום קוריאנית פנתה בשבוע שעבר לבית המשפט במטרה להכריז על כינוס נכסים.

 

חברת סמסונג פנתה אתמול לבית המשפט בארה"ב וביקשה הגנה מפני נושים עבור שתי אניות החברה אשר נושאות על סיפונן טלפונים חכמים, חלפים וכן מוצרים נוספים שייצרה חברת האלקטרוניקה הדרום קוריאנית. יצרנית האלקטרוניקה טענה כי נגרמים לה נזקים כספיים כל עוד הסחורה לא נפרקת מהאניות.

 

לטענת סמסונג, 304 מכולות מכילות מוצרים חכמים כמו טלפונים, טאבלטים בשווי של 24.4 מיליון דולר המיועדות למפעל החברה במקסיקו. כמו כן, קיימים על גבי האניות מוצרי חשמל "לבנים" כגון מקררים, מכונות כביסה, מדיחי כלים ומיקרוגלים בשווי של 13.5 מיליון דולר ב-312 מכולות נוספות.

אם המטען לא ייפרק באופן מיידי, טוענת סמסונג, היא תיאלץ להעביר חלפים אלטרנטיביים בהובלה אווירית על מנת לעמוד בהתחייבויות חוזיות, דבר אשר יגרום לה לעליות כספיות ניכרות.

 

נציין כי חברת הספנות הדרום קוריאנית זכתה ביום שלישי להגנה מבית המשפט בארה"ב המגן עליה ועל הסחורות באניותיה מפני נושים ברחבי ארה"ב.  

 

מצבה הקשה של האנג'ין העלה חששות כי אניות החברה לא יוכלו לשלם דמי עגינה, דמי טיפול וכי המטען שלהם ייתפס על ידי נושי החברה – דבר שגרם לנמלים בארה"ב, אסיה ואירופה לסרב כניסת אניות אלה לתחומן. נכון להיום, ידוע על 85 אניות של החברה אשר אינן מסוגלות לעגון ב-50 נמלים המפוזרים על פני 26 ארצות.