פיילוט חדשני: אניית מארסק תפליג בעזרת דלק ביולוגי

הפיילוט, שנערך ביוזמת הקואליציה ההולנדית לצמיחה ברת קיימא DSGC צפוי לחסוך 1.5 מיליון ק״ג של CO2 ו-20 אלף ק״ג של גופרית. מסעה של האנייה, שתפליג לשנחאי ובחזרה, יתקיים בין מרץ ליוני


14:26 ,24.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

קבוצת חברות בינלאומיות שמקום מושבן הוא הולנד – כולן חברות בקואליציה ההולנדית לצמיחה ברת קיימא DSGC (Dutch Sustainable Growth coalition) ישתפו פעולה עם חברת מארסק בדרכן לעשות צעד מעשי לקראת Decabonization של הספנות הימית.

 

פיילוט ניסיוני שישתמש בעד 20% דלקים ביולוגיים (Bio-fuels)* על סיפונה של אניית מארסק  מסוג Triple E שתפליג במהירות של 25 מיילים ימיים מרוטרדם לשנחאי ובחזרה על תערובת של דלקים ביולוגיים – ניסוי ראשון בעולם בקנה מידה כזה, אשר יביא לחיסכון של 1.5 מיליון ק״ג של CO2 ו-20 אלף ק״ג של גופרית. מסעה של האנייה יתקיים בין מרץ ליוני 2019.

 

חברות קואליציה DSGC ומארסק מסכימות כי יש צורך דחוף בטיפול בפליטות מזיקות הקשורות לספנות, וכי שיתוף פעולה בין תחומים שונים בתעשייה נדרש לפתח, לבחון ולהטמיע פתרונות חדשים. חברות הקואליציה, אשר רבות מהן הן לקוחות של מארסק, מילאו תפקיד קריטי בפיילוט בכך שהן יזמו ונתנו לו חסות.

 

סורן טופט, סמנכ״ל התפעול מארסק, ציין כי ״כדי להגיע ליעד של אפס CO2 ברשת שלנו עד 2050, בעשר השנים הבאות אנו זקוקים לפריצות דרך גדולות, אך לא ניתן לעשות זאת לבד, ולכן שיתוף הפעולה עם קואליציית DSGC וחבריה הוא צעד חשוב בזיהוי פתרונות. הוא מציב את הבסיס לשאלה כיצד שותפים בין-תעשייתיים יכולים לפעול יחדיו כדי לנקוט צעדים לקראת עתיד בר-קיימא, ואנו מברכים על אחרים להצטרף למאמצינו, שכן המסע הזה הוא רק התחלה״.

 

טופט הוסיף כי ״Biofuels הם אחד הפתרונות האפשריים שניתן ליישם בטווח הקצר והבינוני. באמצעות  הפיילוט אנו שואפים ללמוד עוד על השימוש בדלקים ביולוגיים באופן כללי, ולהבין את האפשרויות סביב הגדלת השימוש בו בצורה חסכונית״.

 

* דלק ביולוגי הוא דלק המופק בתהליכים ביולוגיים עכשוויים, כגון חקלאות ועיכול אנאירובי, ולא דלק המופק על ידי תהליכים גיאולוגיים כגון אלה המעורבים בהיווצרות דלקים פוסיליים, כגון פחם ונפט, ממטא ביולוגי פרהיסטורי.