גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 20.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.631 +0.304
אירו 4.0954 -0.127
ליש"ט 4.6909 +0.246
100 יין 3.2775 +0.086
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

צים בעקבות הצלחת פיילוט הבלוקצ׳יין: נציע שטר מטען אלקטרוני לכל לקוחותינו

בעקבות הפיילוט המוצלח, שהושג הודות לשת״פ של צים עם חברת הסטארט-אפ Wave, וחברת Sparx Logistics, צים הודיעה כי תמשיך לשלב הבא ותציע שימוש בשטרי מטען אלקטרוניים בנתיבי הסחר בין צפון אמריקה והים התיכון וכן בין אסיה ודרום אפריקה
15.01.19 / 09:00
צים בעקבות הצלחת פיילוט הבלוקצ׳יין: נציע שטר מטען אלקטרוני לכל לקוחותינו
15.01.19
צים בעקבות הצלחת פיילוט הבלוקצ׳יין: נציע שטר מטען אלקטרוני לכל לקוחותינו

בעקבות ההכרזה על הצלחת פרויקט ראשון מסוגו בעולם של שטרי מטען אלקטרוניים מבוססי בלוקצ׳יין, בנובמבר 2017, בשיתוף חברת Wave והלקוח Sparx Logistics, בחנה צים במהלך השנה החולפת את הפלטפורמה בשיתוף לקוחות נבחרים בכמה נתיבי סחר בעולם. 

 

צים הודיעה כי לאחר ביצוע מוצלח של עשרות משלוחים עם חברות שילוח ובעלי מטענים אחרים, היא ערוכה לשלב הבא – פתיחת האפשרות לעבור לשימוש בשטר מטען אלקטרוני בנתיבי סחר מסויימים לכל לקוח שיבחר בכך. במהלך הרבעון הראשון של 2019 יתאפשר הדבר בסחר בין צפון אמריקה לים התיכון ובסחר בין אסיה לדרום אפריקה, שבהם פועל מגוון רחב של משלחים ושותפי סחר.  

 

טכנולוגיית בלוקצ׳יין לא רק מחליפה בהצלחה מסמכי נייר אלא גם משפרת פעולות שכיום עדיין מתבססות על פקס, דואר אלקטרוני וכלים דומים. בשני משלוחים שבוצעו לאחרונה, האחד מוייטנאם למזרח ארה״ב והשני - מטען של 11 מכולות מיוחדות מסוג CUBE HIGH מנמל קופר (סלובניה) לחיפה - הונפק שטר מטען מקורי והועבר למקבל הסחורה בתוך פחות משעתיים מרגע הפלגת האנייה - תהליך שכיום אורך מספר ימים ולעתים שבועות. כל תהליכי הדוקומנטציה, כולל הסבות, העברת בעלות וכו׳ בוצעו על פלטפורמה מבוססת בלוקצ'יין.  

 

מחברת צים נמסר כי ״למעבר לתהליכי דוקומנטציה דיגיטליים תהיה השפעה עצומה על זירוז, פישוט והוזלת תהליכים עבור כל הצדדים המעורבים בעיסקה. צים מובילה את המאמץ הדיגיטלי והחלה לשתף גורמים נוספים, במטרה לחלוק ידע וליצור סטנדרט אחיד לתעשייה״

 

אייל בן-עמרם, סמנכ״ל מערכות מידע (CIO) בצים: ״לאחר שצברנו ניסיון משמעותי בשימוש בטכנולוגיה המהפכנית בענף הספנות, אנו מוכנים להמשיך לשלב הבא. זהו חלק מהמגמה שלנו למקסם תהליכי דיגיטיזציה, ובו בזמן לשפר את רמות השירות ללקוחות ולחזק את קשרי הלקוחות של צים״. 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×