צים מבצעת שינוי ארגוני: מבטלת את ההנהלות האזוריות ומחזקת את החטיבות המסחריות

השינוי מבוסס על תוכנית עסקית של התמקדות באזורי סחר רווחיים. מטרתה לבנות ארגון רזה, זריז גמיש, ממוקד מסחרית וקשוב למגמות השוק


10:44 ,02.02.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

צים הציגה תוכנית נרחבת לשינוי המבנה הארגוני של החברה.

 

השינוי מבוסס על התוכנית העסקית של החברה להתמקדות באזורי סחר רווחיים, בהם יש לצים יתרון תחרותי. מהנהלת החברה נמסר, כי מטרת התוכנית היא בניית ארגון רזה וזריז, הקשוב לצרכי לקוחותיו ולמגמות בשוק.

 

מהות השינוי היא חיזוק שלוש החטיבות העסקיות העיקריות של החברה כיחידות עצמאיות וביטול ההנהלות האזוריות: חטיבת פסיפיק – הסחר בין אסיה למרכז וצפון אמריקה; חטיבת אינטרא-אסיה – הסחר בתוך אסיה; חטיבת חוצה סואץ-אטלנטי - הסחר בין אסיה לים תיכון, הסחר הפנים-אירופאי (כולל ישראל) והסחר מישראל והים התיכון לאמריקה. 

 

ביטול ההנהלות האזוריות יאפשר למנהלי המדינות להגיב בזריזות לצרכי השוק ולעבוד באופן ישיר מול החטיבות העסקיות. 

 

החטיבות העסקיות ינוהלו על ידי סגני נשיא בחברה, אשר ידווחו ישירות למנכ"ל ולנשיא החברה רפי דניאלי.

 

השינוי הארגוני יכלול גם שינויי תפקוד, כשנסים יוחאי, המנהל כעת את המכירות הגלובליות, ימונה לסגן נשיא חטיבת פסיפיק; דני הופמן, המנהל כעת את אזור אסיה-פסיפיק, ימונה לסגן נשיא חטיבת אינטרא-אסיה;  רני בן יהודה, המנהל כעת את אזור ישראל והמזרח הקרוב, ימונה לסגן נשיא חטיבת חוצה סואץ-אטלנטי; רפי בן ארי ימשיך בתפקידו כסגן נשיא חטיבת הספנות, שתהיה אחראית גם על הפעילות במדינות השונות; ניר אבני, כיום מנהל מסחרי של אזור ישראל והמזרח הקרוב, ימונה למנכ"ל חברת דיזינגוף וידווח לבן ארי.

 

צים תמשיך לפעול בשאר אזורי הסחר ללא שינוי. התוכנית תיכנס לתוקפה ב-1 במרץ.

 

דניאלי: "המבנה החדש מחזק את מעמדה של צים באזורי הסחר בהם היא פועלת ומהווה נדבך חשוב ביישום התוכנית האסטרטגית של החברה ובשיפור רמת השרות ללקוחותינו״.