רפי דניאלי מבקש לפרוש מצים לאחר השלמת הסדר חוב

בחברה לישראל רוצים למנות את דניאלי, שכיהן כמנכ"ל במשך חמש שנים, לתפקיד יו"ר החברה על מנת לשמור על רצף ניהולי


15:12 ,01.07.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

לאחר חמש שנים בתפקיד הודיע מנכ"ל צים רפי דניאלי לחברה לישראל על רצונו לסיים את תפקידו לאחר השלמת הסדר החוב של החברה.

 

דניאלי, 62, עובד בצים מזה 35 שנים. הוא מונה לתפקיד המנכ"ל בשנת 2009, לאחר שכיהן כמשנה למנכ"ל וכמנהל הכספים של צים. הוא נכנס לתפקידו כמנכ"ל בשיאו של משבר קשה שפקד את ענף הספנות ושהשלכותיו ניכרים עד ימים אלו. במהלך כהונתו נאלץ דניאלי להתמודד עם תנאי שוק מאד קשים שהובילו את החברה בימים אלו לפעול להסדר חוב מול בעלי המניות. בין השנים 2009-2014 הוביל דניאלי את צים להתייעלות שעברה את הממוצע הענפי בתוצאות החברה ברבעון הראשון של השנה.

 

נזכיר כי נושא הסדר החוב של צים נמצא בימים אלה בידיו של שופט בית המשפט המחוזי בחיפה עדי זרנקין, שדן בבקשת החברה שהמדינה תוותר על מניית הזהב בצים. זרנקין הציע לצדדים להיכנס למשא ומתן ומזורז במטרה להגיע להסכמה, והוא אמור לתת את תשובתו היום.

 

יצוין כי אתמול (ב') דחה בית המשפט העליון את בקשת איגוד קציני הים, להתערב בהחלטת בית המשפט המחוזי בנושא.

 

עוד נודע כי בחברה לישראל, החברה האם של צים, מבקשים למנות את דניאלי כיו"ר צים במקום ניר גלעד, המכהן בנוסף גם כיו"ר החברה לישראל, וזאת על מנת לשמור על רצף ניהולי.

 

יש לציין כי במידה ויאושר הסדר החוב, תחזיק החברה לישראל רק ב-32% מהבעלות על צים, כשהחוב של שאר הנושים יומר במניות בעלות. אי לכך, בדירקטוריון החדש של צים, המונה תשעה חברים, יישבו רק שני נציגים של החברה לישראל והרכב זה הוא שאמור לבחור את המנכ"ל החדש ואת יו"ר החברה.