גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 21.10.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.493 -0.228
אירו 4.121 -0.464
ליש"ט 4.587 -0.467
100 יין 3.0818 -1.009
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

שותפות ימית חדשה בין 14 חברות הספנות של דרום קוריאה

שותפות KSP הוקמה כחלק מאסטרטגיה של ממשלת דרום קוריאה להחיות את מגזר הספנות של המדינה לאחר קריסתה של האנג'ין שיפינג. השותפות צפויה להתחיל פעילות בשנת 2018
10.08.17 / 12:39
תחליף להאנג'ין שיפינג?
10.08.17
תחליף להאנג'ין שיפינג?

אתמול נחתם הסכם שותפות בין 14 קווי הספנות הבולטים ביותר בדרום קוריאה. אגודת בעלי הספנות של דרום קוריאה הכריזה על שותפות הספנות הקוריאנית KSP, והיא נתמכת על ידי משרד הספנות הקוריאני.

 

החברות הכלולות בשותפות הן:

Hyundai Merchant Marine (HMM), CK Line, Dongjin Shipping, Doowoo Shipping, Dong Young Shipping, Hansung Line, Heueng-A Shipping, KMTC, Namsung Shipping, Pan Continental Shipping, Pan Ocean, Sinokor Shipping, SM Line and Taiyoung Shipping.

 

שותפות KSP (Korea Shipping Partnership) הוקמה כחלק מאסטרטגיה של ממשלת דרום קוריאה להחיות את מגזר הספנות של המדינה לאחר קריסתה של האנג'ין שיפינג שנחשבה ל"מוביל הלאומי" של קוריאה באוגוסט לפני שנה.

 

על פי אגודת בעלי הספנות הקוריאנית, שותפות KSP צפויה לבסס מסגרת פעילות עד סוף השנה הנוכחית ולהתחיל לפעול בצורה מלאה בתחילת 2018. תחומי שיתוף הפעולה המתוכנן כוללים שדרוג צי האניות והרחבתו, התייעלות במסלולי ההפלגה כמו גם שירותים חדשים ופיתוח משותף של פעילות הטרמינלים הבינלאומית.

 

יחד עם זאת, על פי חוות דעת של סוכנות אלפאליינר, שותפות KSP עתידה להיתקל בקשיים בשל מספר סיבות: אחת מהן היא התחרות הפנימית בין החברות הקוריאניות לבין עצמן, וסיבה נוספת היא גודלן הקטן – למרות השותפות – מול חברות ענק כמו מארסק, קוסקו, MSC ואוורגרין שפעילות גם הן בנתיבים שבהן פועלות חברות הספנות מקוריאה.

 

בנוסף, למרות שההסכם נחתם אתמול בין 14 חברות הספנות הקוריאניות, קשה היה למצוא דיווחים על כך באתרי האינטרנט של חברות הספנות הללו, דבר המעיד על רצונן לשמור על יחסי ציבור בפרופיל נמוך של השותפות החדשה.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×