תוך 24 שעות: שלוש תקיפות פיראטיות ליד חופי ניגריה

שלוש התקפות על אניות ליד חופי מערב אפריקה דווחו באחרונה על ידי חברת אמברי המומחית לאבטחה ימית. שלוש תקיפות שבוצעו ב-24 וב-25 בינואר הסתיימו ללא נפגעים


13:14 ,28.01.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

שלוש התקפות על אניות ליד חופי מערב אפריקה דווחו באחרונה על ידי חברת אמברי (Ambrey) המומחית לאבטחה ימית.

 

על פי הדיווחים, ב-24 בינואר נורו יריות על מכלית בשם Levanto עת שהיתה בדרכה דרומה במהירות של 10.9 קשרים בדרכה מלאגוס לנמל קלאבר בניגריה. המכלית, המפליגה תחת דגל ליבריה, סטתה בתגובה ממסלולה, הגבירה את מהירותה והמשיכה במסעה.

 

מספר שעות לאחר מכן, בשעות הלילה, אניית מטען כללי בשם Allegra המפליגה תחת דגל ליבריה בדרכה מלאגוס לנמל אוני (Onne), הותקפה. הצוות הימי שעל גבי האנייה, שהפליגה במהירות של 12.5 קשרים, הגיב להתקפה שנעשתה על ידי סירה אחת ועליה חמישה אנשים חמושים שירו על גשר הפיקוד של האנייה. על פי הדיווחים, לאנייה נגרם נזק במהלך התקיפה.

 

התקיפה השלישית אירעה ביום שישי בבוקר, כאמור, תוך 24 שעות מהתקיפה הראשונה. מכלית מסוג Suezmax בשם Samurai, בדרכה מבריסביין לנמל אגבאמי (Agbami) ואשר הפליגה במהירות של 10.2 קשרים, הותקפה. שתי סירות מהירות ועליהן כ-7-8 חמושים נצמדו למכלית וניסו לעלות על סיפונה. הצוות הגביר את מהירות מכלית ושתי הסירות עזבו את המקום.

 

דובר חברת אמברי ציין כי ״התקפות אלה מדגישות את האיום המתמשך של חטיפת כופר מחוץ לדלתא של נהר ניגריה שהוא אזור סיכון גבוה. על מנת להקטין את הסכנה יש לבצע ניתוח סיכונים לאורך המסלול, יחד עם תגובה ביטחונית הולמת״.