חברת MSC: משתמשים במערכת Star Cool הישראלית בהובלה בקירור

זאת במסגרת הרחבת סל הפתרונות המקוררים עבור כל סוגי הפירות. מערכת Star Cool CA מובנית בתוך המכולה המקוררת ומבקרת את פליטת הפחמן הדו-חמצני, חמצן וחנקן באופן שמאט את הבשלת הפירות והירקות המאוחסנים במכולה


12:01 ,19.02.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת MSC, הנחשבת למובילה עולמית בשירותי מטען מקורר, מרחיבה את סל הפתרונות המקוררים עבור כל סוגי הפירות. החברה, שהינה בעלת אחת מציי האניות הגדולים בעולם, מצטיידת בטכנולוגיות קירור מתקדמות ודיווחה כי בנוסף לפתרון ה-XtendFresh controlled atmosphere עבור מוצרים מתכלים כגון אבוקדו ובננות הציגה לאחרונה את מערכת ה-Star Cool CA מישראל.

 

מערכת Star Cool CA מבוססת על קונספט של מערכת פשוטה ויעילה בעלת צריכת אנרגיה נמוכה לשם בקרת אטמוספירה (Controlled Atmosphere) המובנית בתוך המכולה המקוררת. המערכת מבקרת את פליטת הפחמן הדו-חמצני, חמצן וחנקן באופן שמאט את הבשלת הפירות והירקות המאוחסנים במכולה הקירור ומשונעים ליעדם הסופי.

 

״אנשים אוהבים לאכול אבוקדו, מה שהופך אותם לפירות טרופיים חשובים ובעלי ערך מסחרי גבוה״, אומר ג׳וזפה פרודנטה, מנכ״ל הלוגיסטיקה העולמי ב-MSC. ״בגלל שיש להם חיי מדף קצרים יחסית צריך לטפל באופן מיוחד בשינוע שלהם״.

 

לדברי פרודנטה, החברה מציעה בנוסף לפתרונות שינוע מותאמים בדיקות טרום נסיעה שנעשות לסחורה כדי להבטיח שירות מיטבי מדלת לדלת. מהחברה נמסר כי במהלך 2018 החברה שינעה למעלה מ-1.6 מיליון TEU מטען בקירור.

 

נציין כי יבוא האבוקדו לאירופה שילש עצמו בין השנים 2013 ו-2017 וכי תפוקת הפרי צפויה להגיע בשנת 2020 לכ-6.4 מיליון טון. הודות להובלה בקירור יצרני אבוקדו בפרו, צ׳ילה וישראל יכולים להעביר את התוצרת שלהם ללא חשש למבחר שווקים בעולם.