גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 20.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.631 +0.304
אירו 4.0954 -0.127
ליש"ט 4.6909 +0.246
100 יין 3.2775 +0.086
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

דיווחים: אמזון מרחיבה את פעילות השילוח הימי מסין

מאז תחילת 2018 אמזון ארגנה וטיפלה במשלוחים של למעלה מ-5,300 מכולות מסין היישר למרכזי ההפצה שלה בארה״ב. אפשרות ההובלה הימית שהיתה פתוחה רק למוכרים בסין נפתחה לאחרונה גם למוכרים מארה״ב
23.01.19 / 10:59
דיווחים: אמזון מרחיבה את פעילות השילוח הימי מסין
23.01.19
דיווחים: אמזון מרחיבה את פעילות השילוח הימי מסין
ג׳ף בזוס, מייסד ומנכ״ל אמזון
23.01.19
ג׳ף בזוס, מייסד ומנכ״ל אמזון

על פי דיווחים חברת אמזון מרחיבה ומשדרגת את שירותי ההובלה הימית שלה, אך עושה זאת ״בשקט ומתחת לרדאר״, וזאת בשאיפה להשיג שלטיה רבה יותר על ניהול שרשרת האספקה שלה. כך דיווח עיתון USA Today. לטענת רבים מדובר במהלך שיקרב אותה לאסטרטגיה הכוללת שלה – שליטה מלאה על שרשרת השינוע שלה – החל ממשאיות, מטוסים וכעת אניות.

 

על פי הדיווחים, מאז תחילת 2018 אמזון ארגנה וטיפלה במשלוחים של למעלה מ-5,300 מכולות מסין לארה״ב. המכולות המטופלות על ידי החברה הינן תחת השם Amazon logistics  או חברת הבת שלה, Beijing Century Joyo Courier Service. המכולות הגיעו מכמה נמלים בסין לנמל לונג ביץ׳ בקליפורניה ולנמל סיאטל במדינת וושינגטון ומשם הועברו למרכזי ההפצה של אמזון. חברות אלו מפרסמות בגלוי את השירותים והתעריפים שהן מציעות. לפיהן, אמזון מספקת למוכרים בסין את ההובלה הימית וגם שירותי הובלה מדלת לדלת, קרי, החל מאיסוף במפעל בסין, שילוח דרך האוקיינוס השקט לנמל בארה״ב והובלה יבשתית למרכז הפצה של אמזון.

 

המהלך היה צעד הגיוני עבור אמזון בהתחשב בתנועת הסחר המשמעותית שהגיעה מסין לצרכנים בארה״ב. על פי הדיווח של USA Today, ברבעון הרביעי של 2018 אמזון פתחה את תכנית השילוח הימי שלה גם למוכרים בארה״ב.

 

נזכיר כי המעבר של אמזון לתוך העולם ההובלה הימית מתבשל כבר במשך כמה שנים. חברה בשם Amazon China נרשמה כבר בשנת 2016 ב-FMC (Federal Maritime Commission) כחברת שילוח ימי המאפשרת למוכרים ויצרנים סינים לשלוח את הסחורה שלהם לארה״ב באמצעות הובלה ימית.

 

אנליסט הנתונים פיליפ בלומנטל מחברת Freightos, ציין כי ״מפעלים סיניים קטנים יכולים כעת למכור את הסחורה שלהם לצרכנים אמריקאים כאשר המתווך היחיד ביניהם היא אמזון. כלומר, אמזון מאיצה את הגלובליזציה היישר למשקי הבית האמריקניים״.

 

אם אמזון תצליח להגדיל את עסקי השילוח שלה הדבר יאפשר לה לבדל עצמה מחברות קמעונאיות גדולות אחרות ומחברות בתחום המסחר האלקטרוני.

 

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×