גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.678 +0.218
אירו 4.1894 -0.141
ליש"ט 4.7326 +0.32
100 יין 3.3794 -0.112
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

ועידת PORT2PORT: מושב מיוחד על הזדמנויות של עסקים קטנים ובינוניים במכרזים ציבוריים

עו"ד עירן בן משה, מנכ"ל גלובס מכרזים, ינחה מושב בשם "מכרזים - האם אנחנו בכיוון הנכון?", על החסמים, השינויים וההזדמנויות במגזר הציבורי
01.06.17 / 12:29
עירן בן משה, מנכ"ל גלובס מכרזים
01.06.17
עירן בן משה, מנכ"ל גלובס מכרזים

במהלך ועידת PORT2PORT 2017 יתקיים מושב אטרקטיבי ביותר עבור בעלי עסקים קטנים ובינוניים המעוניינים להרחיב את הפעילות שלהם ולזכות במכרזים ציבוריים – בין אם אלו מכרזים ממשלתיים או מכרזים של הרשויות המקומיות. מדובר בנושא חם ביותר שמעסיק מאוד את כלל הגופים במשק וכולם כאחד מסכימים כי יש להפוך את תהליך הרכש הציבורי לשקוף ונגיש יותר, וזאת על מנת לעודד את הצמיחה במדינת ישראל.

 

במושב, הנקרא "מכרזים - האם אנחנו בכיוון הנכון?", ישתתפו ח"כ רועי פולקמן מסיעת כולנו שכבר עשה לעצמו שם של ח"כ שמדבר וגם עושה, ד"ר שאול אלמקייס, מומחה לתורת המשחקים במכרזים, משה יחזקאל, יו״ר ארגון מנהלי הרכש, עו"ד אלי לוי, סמנכ”ל, חברה למשק וכלכלה ועו"ד שלומי צרפתי, מנהל הרכש של חברת חשמל.

 

עו"ד עירן בן משה, מנכ"ל גלובס מכרזים, ינחה את המושב שיעסוק בדרכים למקסם את המכרזים הציבוריים לטובת עסקים קטנים ובינוניים, יבחן את החסמים אשר עלולים להכשיל עסקים בדרך לזכייה, ואף יבחן את השינויים שיזם ח"כ פולקמן בחוק חובת המכרזים לטובת העסקים הקטנים והבינוניים.

 

לדברי עירן בן משה, "לא ניתן לטעון שהאחריות הבלעדית על היעדר ניצול הזדמנויות בידי עסקים בינוניים ובמיוחד קטנים היא של העסקים עצמם. לממשלה, לרשויות המקומיות ולגופים ציבוריים יש הרבה מה לתקן כדי לעודד תחרות אמתית בתחום המכרזים, ולהביא, בדרך זו, למשק יעיל יותר. לא מדובר רק במהלכים לא חוקיים, או לא לגיטימיים, כמו תפירת מכרזים, או 'הסדרים שקטים' בין מגישים כדי לחלק ביניהם את השוק. מדובר גם בשינוי של נהלים שהם חוקיים לחלוטין, אך מכבידים על חברות קטנות כמו קביעת דמי השתתפות גבוהים, פרסום מכרזים מורכבים וגדולים מדי. גם חוסר השקיפות בפעולת ועדות המכרזים עשויה להקטין את העניין של חברות קטנות לגשת למכרזים".

 

בן משה מציין כי המגזר הציבורי ביצע מהלכים בניסיון להסיר את המגבלות אשר מונעות את שילובם של עסקים בינוניים וקטנים בתהליך הרכש הציבורי. "למרות זאת", הוא טוען, "קשה להגיד שחברות בינוניות וקטנות משוכנעות שהמצב הקיים הוא טוב".

 

המושב יתקיים במסגרת ועידת PORT2PORT 2017 שיתקיים בגני התערוכה ביום רביעי, 14 ביוני.

 

להרשמה למושב "מרכזים – האם אנחנו בכיוון הנכון?" לחצו כאן. 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 926
פייסבוק

×