גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 24.11.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.513 +0.028
אירו 4.1642 +0.077
ליש"ט 4.6805 +0.064
100 יין 3.1544 -0.149
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

ארגון התאגידים: אפליה פסולה בין דואר ישראל לסוכני המכס באכיפת הדינים ביבוא ושחרור טובין

הארגון פנה באמצעות עו״ד שמואל גרוסמן ואלעד לוינגר לשר התקשורת ולראש מינהל המכס ודרש להחיל על דואר ועל סוכני המכס שוויוניות מלאה בהתייחס להליכי היבוא ושחרור הטובין. טוען בנוסף: חוסר האכיפה מיטיב עם הדואר ופוגע בתחרות
10.09.17 / 12:25
מרכז המיון החדש של הדואר במודיעין. תחרות לא הוגנת
10.09.17
מרכז המיון החדש של הדואר במודיעין. תחרות לא הוגנת

ארגון התאגידים של סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים, באמצעות עורכי הדין שמואל גרוסמן ואלעד לוינגר, פנה ביום חמישי האחרון לשר התקשורת מר איוב קרא ולראש מינהל המכס מר אבי ארדיטי, בדרישה להסיר את האפליה הפסולה והבלתי חוקית המתקיימת בין חברת הדואר לבין סוכני המכס בשחרור טובין המיובאים במסגרת הסחר המקוון.

 

לטענת ארגון התאגידים, אין אוכפים על חברת הדואר את הדינים והנהלים הנאכפים על סוכני המכס בהתייחס להליך ההתרה המכסי ומכך נובעת האפליה. לדוגמה, בעוד סוכני המכס נדרשים לעריכה והגשה של רשימוני יבוא, תוך נשיאה באחריות לתקינותם ולמוצהר בהם, פטורה חברת הדואר מהגשתם.

 

לטענת ארגון התאגידים, האפליה הפסולה גורמת לפגיעה קשה בשני היבטים מהותיים. האחד: פגיעה באכיפת דיני היבוא שמשמעותה פגיעה בחוקיות היבוא, והפסד ממשי של מסי יבוא עקב היעדר אכיפה ופיקוח אפקטיביים על הליך שחרור הטובין על ידי חברת הדואר.

 

השני: פגיעה קשה ובלתי הוגנת ביכולת התחרות של סוכי המכס מול חברת הדואר, בטיפול בשחרור והתרת טובין מיובאים.

 

מכתבם של עורכי הדין גרוסמן ולוינגר בא בעקבות פרסום מסמך של רשות ההגבלים העסקיים שאף הוא קובע כי קיימת תת אכיפה של חוקיות היבוא וגביית מסים חלקית מאד כאשר השילוח מתבצע באמצעות הדואר, לעומת חברות הבלדרות, והדבר מייצר יתרון תחרותי לדואר ופוגם באופן משמעותי ביכולת האכיפה.

 

ארגון התאגידים דורש להחיל על חברת הדואר ועל סוכני המכס שוויוניות מלאה בהתייחס להליכי היבוא ושחרור הטובין, תוך הימנעות ממתן "הקלות" כלשהן לחברת הדואר שאינן ניתנות לסוכני המכס, לרבות באכיפת הדינים או הנהלים או כל יחס מפלה אחר.

 

 

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×