גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 20.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.617 -0.386
אירו 4.1027 +0.178
ליש"ט 4.7153 +0.52
100 יין 3.2645 -0.397
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

פיאטה ברכה את ישראל על הסדר הסליקה עם יאט"א

במסגרת הכנס האחרון של הפדרציה הבינלאומית למשלחים בינלאומיים הציג עו"ד שמואל גרוסמן את הסדר הסליקה שהושג בין ארגון התאגידים של סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים בישראל ליאט"א
21.04.16 / 11:51
עו"ד שמואל גרוסמן ונשיא פיאטה לשעבר
21.04.16
עו"ד שמואל גרוסמן ונשיא פיאטה לשעבר

עו"ד שמואל גרוסמן הוזמן בכנס פיאטה (הפדרציה הבינלאומית למשלחים בינלאומיים), שהתקיים בחודש שעבר בציריך, להציג את הסדר הסליקה שהושג בין ארגון התאגידים של סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים בישראל לבין ארגון חברות התעופה הבינלאומי יאט"א.

 

גרוסמן השתתף בכנס כנציג הישראלי בוועדה לעניינים משפטיים של הפדרציה.

 

ההזמנה להציג את הסדר הסליקה באה בהמשך לסיוע שנתנה הפדרציה הבינלאומית למשא ומתן שבין ארגון התאגידים ליאט"א במהלך השנה האחרונה.

 

בכנס הקודם, שהתקיים במרץ 2015, נפגש גרוסמן עם מנהלי תחום השילוח האווירי בפיאטה ודן איתם בנושא. בכנס זה השתתף גם מנהל תחום המטענים בהנהלת יאט"א.

 

בהרצאתו של גרוסמן הוצגו עיקרי הסדר הסליקה (הסדר ה-CASS), הכוללים שורה של תנאים שנקבעו בהחלטת הממונה על ההגבלים העסקיים, כגון אפשרות רחבה הניתנת לסוכני המטען למתן הודעת מחלוקת על כל חיוב, מכל טעם שהוא, בלא שסוכן המטען החולק על החיוב יוצא ממסגרת הסדר הסליקה, וכן שימוש מבוקר במידע המצוי במערכת הסליקה, ללא אפשרות לזהות נתונים מסחריים ספציפיים.

 

במקביל הגיעו נציגי ארגון התאגידים ונציגי יאט"א להסדר על שימוש מצומצם וחריג בדרישה לערבויות בנקאיות, או בדרישה לבחינת איתנות פיננסית של סוכני המטען, ועל הסדרה של טיפול נאות ומידתי במקרים של מחדלי פירעון (בלי לגרוע מזכותו של סוכן המטען לתת הודעת מחלוקת על חיוב).

 

ראשי פיאטה ברכו את גרוסמן על ההסדר, שתנאיו משופרים לעומת תנאי הסדרים דומים במדינות אחרות. תודה מיוחדת ניתנה על ידי גרוסמן לנשיא פיאטה לשעבר ביל גוטליב, על עזרתו הרבה בנושא.

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×