פגיעה בכלב מקבילה לנזק לכבודה

עם הנחיתה בנתב"ג השתחרר מהכלוב כלב גזעי, ששב ארצה עטור פרסים מתחרות בבולגריה, ונגרמו לו חבלות. אל על תשלם פיצוי


00:00 ,13.05.2012 מאת: עו"ד גיל נדל, עו"ד עומר וגנר

בית משפט לתביעת קטנות בנתניה פסק לאחרונה שחברת התעופה אל על תפצה בעלת כלב עטור פרסים, על נזקים שנגרמו לה כתוצאה מכך שהכלב השתחרר מהכלוב בתא המטען של המטוס ונפגע, וכן על עגמת נפש.

בבסיס התביעה כלבה הגזעי של תובעת, שנחלץ בנסיבות עלומות מתוך הכלוב בו הוחזק במהלך טיסת אל על שיצאה באפריל מבולגריה לנתב"ג, בדרכו חזרה ארצה לאחר שזכה בתחרויות כלבים שנערכו בבלקן.

משנפתח תא המטען על אדמת ישראל, נמלט הכלב לתוך שטחי נמל התעופה ונתפס רק בחלוף דקות ארוכות, כשהוא חבול ומדמם מרגליו.

בית המשפט פסק כי אל על תפצה את בעלת הכלב על הנזקים הישירים שנגרמו לו, וכן על עגמת הנפש שנגרמה לה.

בית המשפט הסתמך על אמנת מונטריאול, המטילה אחריותו מוחלטת של המוביל לנזק שנגרם במהלך ההובלה האווירית לנוסע, למטען ולכבודה.

בית המשפט פסק כי הפיצוי בגין עוגמת הנפש יעמוד על סכום של 2,400 שקל, בנוסף לפיצוי ממוני בסכום של 4,000 שקל. כן חויבה אל על לשלם בתשלום הוצאות משפט בסך 800 שקל.

 

 

________________________

 

* האמור לעיל הינו מידע כללי ואינו מהווה חוות דעת משפטית. לקבלת ייעוץ משפטי יש לפנות לעורך דין עם מלוא פרטי המקרה הספציפי.

 

* עו"ד גיל נדל הכותב הינו עורך דין העוסק בדיני יבוא ויצוא, מסים עקיפים, דיני סחר חוץ, הובלה ושילוח בינלאומי וקנין רוחני, ומשמש כיועץ המשפטי של לשכת סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים – תל אביב. ניתן להוריד מאמרים נוספים פרי עטו של עו"ד גיל נדל באתר האינטרנט:www.nadel-law.co.il