ירדן: המכס מפעיל את מערכת Asycuda

מערכת Asycuda מתבססת על רשת האינטרנט ומאפשרת להקליד פרטי מכס ישירות דרך אתר המכס הירדני ולעקוב אחר מצבם של משלוחים. בשלב ראשון תופעל המערכת בסניף סחאב


00:00 ,17.05.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

מערכת Asycuda מתבססת על רשת האינטרנט ומאפשרת להקליד פרטי מכס ישירות דרך אתר המכס הירדני ולעקוב אחר מצבם של משלוחים. בשלב ראשון תופעל המערכת בסניף סחאב
 
רשות המכס של ירדן החלה ביישום פעיל של המערכת הממוחשבת לשחרור ממכס Asycuda. בשלב הראשון ניתנת האפשרות להשתמש במערכת החדשה בסניף המכס על שם המלך עבדאללה השני בקריית התעשייה סחאב.

מערכת Asycuda מתבססת על רשת האינטרנט ומאפשרת להקליד פרטי מכס ישירות דרך אתר המכס הירדני ולעקוב אחר מצבם של משלוחים. יישום התוכנית החדשה מתבצע במימון וליווי של ארגון האומות המאוחדות למסחר ופיתוח (אונקטאד).

התקשורת הירדנית מדווחת כי רשות המכס של ירדן תחל ביישום הדרגתי של המערכת החדשה בכל שלוחות המכס ברחבי הממלכה, וזאת לאחר השלמת מערך ההדרכה והרענון לעובדי המכס.

בתוך כך, מקיים מכס ירדן סדנה תחת הכותרת "סוגיות בתעריפי המכס" בה משתתפים 36 נציגים בתחום המכס מ-11 מדינות ערביות בהן איחוד הנסיכויות הערביות, בחריין, לוב, סודאן, ערב הסעודית, לבנון, הרשות הפלסטינית, תימן, עומן וירדן לצד נציגים מטעם הליגה הערבית. את הסדנה מנחה מותעב זיין, מנכ"ל רשות המכס הירדנית והנציג האזורי של ארגון המכס הבינלאומי. מטרת הסדנה הינה להציג בפני המשתתפים את ההתפתחויות במערכות הסיווג ויישומים יומיומיים של קביעת פרטי מכס וסיווגם.