ירדן: התייקרות במחירי ההלבשה עקב שינוי בתעריפי המכס

הסוחרים הירדנים קראו לבחון מחדש את שיטת חישוב המכס אשר הביאה לדעתם להתייקרות של 30% במחיר לצרכן ואת מכיוון שסוחרים רבים נאלצים להימנע מיבוא סוגי הלבשה מסוימים אשר משקלם גבוה במיוחד


00:00 ,20.03.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

סוחרי הלבשה בממלכת ירדן מזהירים מעלייה תלולה במחירי ההלבשה בשוק הירדני וזאת עקב החלטת המכס הירדני לשנות את דרכי חישוב המכס על יבוא מלבושים ולחשבם לפי משקל ולא על פי הערך.

 

הסוחרים הירדנים קראו לבחון מחדש את שיטת חישוב המכס אשר הביאה לדעתם להתייקרות של 30% במחיר לצרכן ואת מכיוון שסוחרים רבים נאלצים להימנע מיבוא סוגי הלבשה מסוימים אשר משקלם גבוה במיוחד.

 

לדברי סלאח חמידאן, ראש לשכת יבואני ההלבשה בממלכת ירדן, שלטונות המכס בירדן החלו לחשב את המס המוטל על יבוא הלבשה בשיעור של דינר אחד (1.4 דולר) לקילוגרם הלבשה או 5% מערך הסחורה, הגבוה מביניהם.

 

לדברי חמידאן השלכות שיטת חישוב המכס על הלבשה מיובאת לפי משקל במקום על פי ערך היא התייקרות של עשרות אחוזים במחירים ואפלייתם של בעלי חנויות ההלבשה היוקרתיות על פני הסוחרים הרגילים.

 

לטענתו 80% מהאזרחים בירדן רוכשים מוצרי הלבשה זולים אשר מחירם התייקר מאד ולכן חלה ירידה תלולה של 70% ברכישת מוצרי הלבשה בשוק הירדני מאז יישום שיטת חישוב המכס החדשה.