מצרים: יחודשו הטיסות לערב הסעודית

לאחר סכסוך בן כשנה בין רשויות שדות התעופה של שתי המדינות, קיבלה Egypt Air אישור לחדש הטיסות בקו קהיר – אלמדינה לקראת עונת העלייה לרגל


00:00 ,24.10.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

לאחר סכסוך בן כשנה בין רשויות שדות התעופה של שתי המדינות, קיבלה Egypt Air אישור לחדש הטיסות בקו קהיר – אלמדינה לקראת עונת העלייה לרגל
 
 
לאחר סכסוך אשר נמשך כשנה בין רשויות שדות התעופה של מצרים וערב הסעודית, הודיעה חברת התעופה הלאומית של מצרים Egypt Air כי קיבלה אישור מהשלטונות בממלכה לחדש את טיסותיה בקו קהיר - אלמדינה, העיר השניה בקדושתה לאיסלאם בערב הסעודית.
 
להודעה יש משמעות רבה לקראת עונת העלייה לרגל למקומות הקדושים לאיסלאם במכה ובאלמדינה בעוד כחודש. החברה הודיעה כי תבצע 317 טיסות ותטיס 85 אלף עולים לרגל ממצרים, כאשר מחיר הכרטיס ינוע בין 4,390 לירות מצריות (767 דולר) ל- 4,690 לירות מצריות (819 דולר).
 
בחברה המצרית הבהירו כי האישור לביצוע הטיסות לעולי הרגל חורג מהמספר שנקבע מהסכם התעופה האזרחית בין שתי מדינות ומעיד על חזרה איטית של יחסי התעופה ביניהן למצבם הטבעי. החברה המצרית דיווחה כי אי קיום הטיסות בקו לאלמדינה עקב הסכסוך בין רשויות התעופה של שתי המדינות, גרם לה לנזקים הנאמדים ב- 300 אלף לירות מצריות ליום (52 אלף דולר).
 
המשבר התגלע בין מצרים לערב הסעודית לפני כשנה על רקע חילוקי דעות בין רשויות התעופה האזרחית של שתי המדינות על תדירות הטיסות בין קהיר לשדה התעופה של אלמדינה. המשבר נוצר עקב החלטתה של רשות התעופה של ערב הסעודית לדרוש מחברת התעופה המצרית Egypt Air להודיע מראש באופן יומי על טיסות בקו בין קהיר לעיר אלמדינה ולבקש אישור מיוחד לכל טיסה וטיסה בנפרד. זה היה צעד אשר גרר תגובת נגד חריפה מהצד המצרי, אשר ראה בהחלטה זו מנוגדת להסכם התעופה בין שתי המדינות בכל הקשור לטיסות סדירות.