גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.641 -0.573
אירו 4.106 -0.509
ליש"ט 4.6608 -0.633
100 יין 3.2995 +0.045
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

חברת Coface ישראל: עלייה בסיכון הפוליטי של היצואנים הישראלים לאסיה

מבין מדינות היצוא המרכזיות של יצואנים ישראלים לאסיה רמת הסיכון הפוליטי בתאילנד ובפיליפינים עומדת על 59%, בהודו על 56% ובסין על 46%. כרמינה מנדולה, מנכ״ל Coface ישראל: צמיחה כלכלית וסיכונים פוליטיים קשורים זה בזה
02.10.18 / 10:48
חברת Coface ישראל: עלייה בסיכון הפוליטי של היצואנים הישראלים לאסיה
02.10.18
חברת Coface ישראל: עלייה בסיכון הפוליטי של היצואנים הישראלים לאסיה
כרמינה מנדולה, מנכ״ל Coface ישראל
צילום: גיא אסיאג
חברת Coface ישראל: עלייה בסיכון הפוליטי של היצואנים הישראלים לאסיה

זינוק בסיכון הפוליטי של היצואנים הישראלים למדינות אסיה ובכללן סין והודו. על פי מדד הסיכונים הפוליטיים של חברת ביטוח האשראי Coface, רמת הסיכון הפוליטית הממוצעת של מדינות אסיה עומדת כעת על 45%, לעומת 35% של מדד המדינות הכלל עולמית. מדד הסיכון הפוליטי מדרג את המדינות השונות על פי הסיכוי שיתרחש בהן אירוע פוליטי שישפיע על הכלכלה ועל העסקים במדינה. על פי מדד Coface, בין הגורמים המשפיעים על רמת הסיכון הפוליטי נכללים רמת היציבות הפוליטית במדינה, היציבות החברתית, קונפליקטים ואירועי טרור.

 

לדברי כרמינה מנדולה, מנכ״ל Coface ישראל, צמיחה כלכלית וסיכונים פוליטיים קשורים זה בזה. על פי Coface, רמת הסיכון הפוליטי הגבוהה ביותר נרשמה בדרום אסיה ולאחריו בדרום מזרח אסיה. במזרח אסיה נרשמה ההאצה המהירה ביותר בסיכונים פוליטיים בעשור האחרון - במיוחד בסין, שם עלתה הרמה הכללית ב-7.2% בין השנים 2007 ל-2017. זאת בעיקר בשל ציון גבוה במיוחד במדד היציבות החברתית  הקשורים לאי-שוויון בהכנסה ולשחיתות. יצויין כי חוסר היציבות החברתית בסין הוא הגבוה ביותר בדרום ובדרום-מזרח אסיה, למרות הפעילות הכלכלית העזה במדינה.

 

מודל הסיכון הפוליטי של Coface כולל גם התייחסות שלילית למדינות בהן נרשמה רמה גבוהה של סכסוכים והתקפות טרור. סכסוכים כאלה נרשמו במדינות בדרום ובדרום מזרח אסיה, בעיקר כתוצאה ממתיחות אתנית, דתית ולשונית שמביאה למתחים בין הקבוצות השונות במדינה. במסגרת סיכון זה נכללות מדינות כגון הודו, פקיסטן, מיאנמר והפיליפינים.

 

מבין מדינות היצוא המרכזיות של יצואנים ישראלים לאסיה רמת הסיכון הפוליטי בתאילנד ובפיליפינים עומדת על 59%, בהודו על 56% ובסין על 46%. בכולן רמת הסיכון הפוליטי גבוהה מהממוצע העולמי ומהממוצע באסיה. רמת סיכון פוליטי נמוכה נרשמה במדינות כמו דרום קוריאה עם 20% ויפן עם 14% בלבד.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×